Airbakers Airbakers
menu

Mauricius – rajský ostrov nabízející dokonalé pláže i adrenalin

Ideální délka:

8 až 15 dní

Doba letu:

16 hodin

Ideální doba:

květen – prosinec

Public,Beach,With,Lounge,Chairs,And,Umbrellas,In,Pointe,Aux

Ostrov Mauricius je malým rájem omývaným vodami Indického oceánu nabízejícím pohodu, ticho i vzrušení při potápění v hlubinách nebo kitesurfingu. Pojeďte s námi poznávat, odpočívat i ochutnávat: Mauricius to má všechno.

U AirBakers je každá cesta originál – kompletně na míru podle vašich představ

Mauricius je právem považovaný za perlu Indického oceánu: kombinace pláží s bělostným pískem, smaragdových lagun, tropické přírody, luxusních resortů prvotřídní kvality a báječné místní kuchyně nechá málokoho chladným. Tento exotický ráj ale nabízí ještě mnohem více – můžete zde pozorovat ptactvo, vydat se do hornatého vnitrozemí plného bujné vegetace, otestovat své hranice při adrenalinových sportech, obdivovat bohatý podmořský život, vypravit se k nádherným panenským ostrůvkům nebo navštívit botanické zahrady a koloniální sídla.

Po příletu na Mauricius se ubytujete ve vybraném resortu – pro páry doporučujeme ubytování v oblasti Belle Mare nebo Le Morne, kde naleznete jedny z nejhezčích mauricijských pláží a také luxusní romantické vily, pro rodiny s dětmi bychom doporučili zase oblast Flic en Flac s klidným, pozvolným vstupem do moře a řadou atrakcí pro malé i velké. Ubytování vám samozřejmě pomůžeme vybrat na míru dle vašich přání a preferencí. Jelikož se Mauricius rozprostírá na pouhých 2 000 km² a z jihu na sever nebo z východu na západ jej přejedete za pouhou hodinu, není problém po celou vaší dovolenou zůstat ubytovaní ve stejném resortu a odtud "paprskovitě" vyjíždět za body vašeho zájmu.

Vaše dny na Mauriciu strávíte dlouhým sluněním se a koupáním v tyrkysových vodách Indického oceánu, ochutnáváním místních koktejlů a pokrmů a dopřáváním si masáží, spa a wellness. Pokud v sobě máte alespoň kapku touhy po adrenalinu, relaxační dny pak doporučujeme prostřídat kitesurfingem, jízdou na zipline a dalšími vodními i suchozemskými sporty. Věděli jste, že na Mauriciu se nachází třetí nejdelší zipline na světě? Vody přilehlé Mauriciu nabízí také jedno z nejlepších světových potápění včetně potápění na vracích, a také šnorchlování nad korálovými útesy, množství pestrobarevných rybek a s trochou štěstí i mořských želv nebo delfínů. V případě zájmu lze vyplout i do žraločích lokalit.

Navštívit doporučujeme také alespoň některé z řady národních parků v čele s oblastí Chamarel a zdejšího přírodního fenoménu – pestrobarevné půdy nesoucí název "Sedmibarevná země". A pak je tu také golf, výstup na skálu Le Morne Brabant, plavba katamaránem, pozorování velryb, nádherné botanické zahrady, jízda na koni nebo na čtyřkolce... Na Mauriciu se zkrátka nikdy nebudete nudit – a vždy se sem budete rádi vracet.

Mauricijský Le Morne Brabant jako ikona celého ostrova

Skalisko na poloostrově Le Morne Brabant jak kdyby tyčící se z moře měří úctyhodných 556 metrů a naprosto vám sebere dech. Ten fotogenický pohled na něj trumfuje snad jen pohled z něj na okolní tyrkys oceánu, bělostné pláže a hory, tak neváhejte a vystoupejte na jeho vrchol.

3-Le-Morne

TOP momenty z ostrova Mauricius

Výletní plavba na katamaránu a poznávání idylických ostrůvků

Dopřejte si jedinečný zážitek: plavbu katamaránem a objevte skutečný tropický ráj – okolo Mauricia se nachází množství malých, dokonalých ostrůvků, které čekají na prozkoumání. Navštivte Coin de Mire, Ile Ronde nebo Ile aux Cerfs a šnorchlujte kolem korálového útesu, zaplavte si v tyrkysové laguně, nebo se jen zaposlouchejte do šumu moře a odpočiňte si na panenských, bělostných plážích ničím a nikým nerušeni.

Projeďte se na třetí nejdelší zipline na světě ve Valle des Coleurs

Pokud vás sny o létání jako pták pronásledují už delší dobu, ziplining na Mauriciu byste si neměli nechat ujít. Zdejší zipline ve Valle des Coleurs o délce 1 500 m je třetí nejdelší na světě a během jízdy si užijete pořádnou dávku vzrušení. Pokud si ale na takovou jízdu netroufáte, doporučujeme se svézt na kratších a pomalejších ziplines, které vedou křížem krážem přes celé údolí a nabízejí nádherné výhledy na prales, který odkývá barevné podloží o 23 různých barevných odstínech.

Mekka kitesurfingu Le Morne

Naučte se kitesurfovat v jedné z předních kite destinací – v Le Morne. Poměrně stabilní větrné počasí a laguny kolem korálových útesů vytváří ideální podmínky pro tento čím dál více populární adrenalinový sport. Rádi vám zajistíme kurz s profesionálním instruktorem nebo půjčení vybavení, a pokud se na vyjížďku necítíte, nevadí – působivý pohled na kitesurfaře v pohybu se vám naskytne i z pevniny a rozhodně stojí za to.

Žasněte nad krásou přírody v národních parcích

Mauricijská příroda je dechberoucí, fotogenická a naprosto jedinečná. Vydejte se do pralesy prorostlého národního parku River Gorges pyšnícího se kaňony a burácajícími vodopády, kde zvlněnou krajinou vede množství kratších i delších treků. Nevynechejte ani přírodní rezervaci Chamarel, kde naleznete mnohé z mauricijských ikon, jako jsou Chamarelské vodopády, Sedmibarevná země – duny přecházející ze žluté přes růžovou až do modrofialové – či kreolské sídlo Euréka.

Kolik může cesta na Mauricius s námi stát?

Zážitky jsou přeci k nezaplacení... Udělejte si alespoň rámcovou představu, na kolik vás taková cesta vyjde.

Tropical,Beach,Background,As,Summer,Relax,Landscape,With,Beach,Swing
  • $
  • $
  • $

Nechci moc utrácet

50 000 Kč

Varianta low-cost, obyčejné ubytování, letenky z okolních letišť s přestupem

  • $
  • $
  • $

Chci slušný standard

100 000 Kč

Velmi slušný zážitek, poletíte přímým letem z Prahy, bydlet budete v parádním ubytování

  • $
  • $
  • $

Chci to nejlepší

200 000 Kč

Nejlepší ubytování, nejpohodlnější cesta. Nemusíte se v ničem omezovat!