Airbakers Airbakers
menu
Jiří Spolek

Jiří Spolek

Jednatel & travel consultant

resized_australie_fr-polynesie

Jirka ctí přísloví „I cesta může být cíl“ a nevadí mu strávit i 42 hodin v letadle jen kvůli tomu, aby obletěl svět za 8 dní. Rád jí, s čímž souvisí jeho úchylka focení všech jídel v letadlech. Když dostane chuť na pravé japonské sushi, je schopný si zaletět do Tokia na večeři a druhý den už být zase v práci.

Nejsilnější zážitek na cestách...

To si takhle dorazíte v hlavním městě Bruneji - Bandar Seri Begawanu ke královskému paláci a zrovna v ten moment se otevřou vrata. Pánové v uniformě vyberou několik náhodných kolemjdoucích, kteří mají možnost posnídat přímo se samotným sultánem. Pán na mě ukazuje, jestli nechci na snídani. Tahle nabídka nešla odmítnout. :)

Nejraději vzpomínám...

Cookovy ostrovy. Tento malý ráj má pro mě zvláštní místo v srdci díky několika úžasným faktorům. Křišťálově průzračné moře, které zde najdete, je jedinečné a neuvěřitelně modré. A není to jen o moři, ale taky o pohostinných místních domorodcích.

Nejraději se vracím...

S obrovskou radostí se vracím do USA, a to nejenom kvůli nákupům, ale zejména kvůli neomezené svobodě cestování, kterou tato země poskytuje. Na západním pobřeží mě fascinují kouzelné pláže Kalifornie až po majestátní vrcholy pohoří Colorada. Havaj má pro mě zvláštní místo s jeho exotickou atmosférou, palmami a úchvatnými sopečnými krajinami. Nemohu také opomenout Guam, malebný tichomořský ostrov, jenž mě okouzluje svou unikátní kulturou a nádhernými korálovými plážemi.