Airbakers Airbakers
menu

Časté dotazy

Odpovídáme na to, co vás nejčastěji zajímá

Rocks,In,The,Evening,G?i,G?i,Chico

Plánujeme cestu

Jak funguje plánování cesty s Airbakers?
Nejdůležitější je co nejlépe zjistit vaše představy o plánované cestě, abychom vám ji mohli připravit skutečně na míru. Většinou si s klienty zavoláme nebo se s nimi i sejdeme a popovídáme si o tom, co (ne)mají na cestách rádi a co by se jim mohlo líbit. Na základě toho potom připravíme nabídku s návrhem itineráře a konkrétních zážitků, kterou potom ve spolupráci s klientem samotným ladíme k úplné dokonalosti. Každá námi připravená cesty je proto originál.
Není zajištění dovolené na míru příliš drahé?
Je jasné, že za vytvořením každé cesty jsou desítky hodin práce zkušených travel consultantů a cestování s námi zkrátka není pro každého. Na druhou stranu rozhodně nejde o nějaký nedosažitelný luxus a spolupráce může skvěle fungovat i pro cestovatele bez milionových příjmů. Pokud nepotřebujete průvodce a rádi si dopřejete kvalitní ubytování a služby, může vás paradoxně cesta na míru vyjít i levněji než zájezd s běžnou cestovkou. Za zkoušku nic nedáte a maximálně vám řekneme, že cestu v daném rozpočtu vytvořit nedokážeme. :)
Budu něco platit za přípravu nabídky? A co když cestu nakonec neobjednám?
Rozumíme, že nikdo nechce kupovat zajíce v pytli, a proto je příprava nabídky téměř vždy zdarma. Když se vám připravený itinerář nebude líbit nebo se z jakéhokoliv důvodu rozhodnete cestu zrušit, nic nám neplatíte. Samozřejmě je také třeba vzít v úvahu, že příprava nejsložitějších cest nám někdy zabere i týden práce, a proto vás ve výjimečných případech můžeme požádat o symbolickou zálohu, kterou při objednání započteme na cenu cesty.
Procestovali jste sami všechny nabízené destinace?
Cestování je naším smyslem života a dohromady jsme procestovali přes 110 zemí. Každý z nás tráví zhruba 2 měsíce v roce na cestách a stále objevujeme nová místa a zážitky, které bychom vám mohli doporučit. Nenabízíme pořád dokola to samé, ale snažíme se být maximálně inovativní, udávat trendy v cestování, objevovat nová místa a neustále pracovat na svém know-how. Spolupracujeme také s nejspolehlivějšími partnery a průvodci na místě, abychom měli vždy aktuální informace a mohli se poradit kdykoliv, když si s něčím nejsme na 100% jistí. 
Jste cestovní kancelář? Máte pojištění úpadku?
Abychom mohli vytvářet cesty na míru, samozřejmě musíme být cestovní kancelář a splňovat všechny zákonné povinnosti včetně platného pojištění úpadku u pojišťovny Uniqa. Naše filozofie je ale od většiny cestovek na hony vzdálená, a proto se tím příliš nechlubíme, aby nás s nimi neházeli do jednoho pytle.
Co všechno dokážete zařídit?
Komplexnost našich služeb považujeme za jednu ze svých hlavních předností a dokážeme vám splnit téměř jakékoliv cestovatelské přání – od odpočinkové dovolené u moře, přes prodloužené víkendy v Evropě, zimní dovolenou na horách až po nesložitější itineráře a cesty kolem světa. Pro většinou klientů jsme takovým nejlepším kamarádem na cesty, který jim dokáže spolehlivě pomoci se vším, co se cestování dotýká. Když něco výjimečně sami neumíme, vždy vám poradíme, kdo je v tom nejlepší a na koho se můžete s důvěrou obrátit.

Před cestou

Jaký je další postup, když si u Airbakers cestu objednám?
V tomto případě vám podle zákona připravíme návrh cestovní smlouvy a pošleme vám ji k odsouhlasení. Administrativa je pro nás nutné zlo, a proto nám stačí jen neformální potvrzení, abyste nemuseli nic scanovat a tisknout. Budeme od vás také potřebovat zálohu, abychom mohli vystavit letenky a objednat služby, které neumožňují pozdější storno. Doplatek se většinou platí přibližně měsíc před odletem.
Kdy mi pošlete informace k cestě a jak budou vypadat?
Detailní informace k cestě posíláme přibližně 14 dní před odletem. Součástí je hlavní dokument s podrobným itinerářem a programem rozepsaným na každý den. V něm naleznete také všechny nezbytné informace a tipy, které budete před cestou a během cesty potřebovat. Dále vám pošleme složku s přehledně roztříděnými vouchery a rezervacemi tak, abyste si před odletem jen vše vytiskli a mohli letět.
Poradíte mi, když mi něco nebude jasné nebo budu mít k cestě další dotazy?
Samozřejmě si s vámi před odletem rádi zavoláme a probereme všechny vaše případné dotazy, abyste se před odjezdem cítili komfortně. Když si s něčím nebudeme jistí, obratem vám informaci ověříme a pošleme. Úspora vašeho času je naším prvořadým cílem.
Dokážete mi také zajistit pojištění?
Zvláště v poslední nejisté době je kvalitní pojištění základ. Rádi vám zajistíme kvalitní pojištění storna a komplexní cestovní pojištění tak, abyste byli co nejvíce chráněni před všemi dostupnými riziky. Pokud již máte své pojištění, poradíme vám, zda je pro danou cestu dostatečné, nebo je vhodné se ještě nějak připojistit.

Během cesty

Jak cesta s Airbakers obvykle probíhá?
Rozumíme, že každý cestovatel má od cesty jiná očekávání a snažíme se jim maximálně přizpůsobit. Zařídíme, abyste mohli na vlastní kůži zažít to, o čem sníte, čtete na internetu nebo vidíte v televizi. Abyste mohli sami objevovat a prožívat cestování s maximální volností a dostali k tomu přesně tolik podpory, kolik si budete přát. Dokážeme vám zajistit osobního průvodce a rozplánovat cestu po hodinách stejně tak, jako vytvořit jen rámec cesty a dát vám jen pár tipů, kterými se můžete nebo nemusíte řídit.
Je možné itinerář během cesty měnit?
Je poměrně běžné, že během cesty dostanete chuť itinerář změnit. Může to být například z důvodu počasí nebo zkrátka proto, že se vám někde líbí a chcete tam zůstat déle. Pokud je to aspoň trochu možné, jsme schopni tyto změny i v průběhu cesty zařídit, abyste si cestu užili přesně podle vašich představ.
Pomůžete mi, když se během cesty dostanu do problémů?
Díky našim znalostem a cestovatelským zkušenostem dokážeme riziko průšvihu snížit na absolutní minimum. V případě jakýchkoliv potíží na cestě jsme vám neustále k dispozici a vzniklý problém vám ihned pomůžeme vyřešit. Ve štychu jsme ještě nikoho nenechali.