Airbakers Airbakers
menu

Island – země ohně a ledu

Ideální délka:

10 až 14 dní

Doba letu:

4 hodiny

Ideální doba:

červen – září

godafoss-1840758_1920

Cesta za severskou krajinou nádherného Islandu vás dovede k výhledům, nad kterými roztaje srdce každého milovníka dramatických scenérií. Pozorujte nekonečné ledovce, temně černé pláže i tančící polární záři. Příroda v nejdivočejší a nejpůsobivější podobě čeká jen na vás!

U AirBakers je každá cesta originál – kompletně na míru podle vašich představ

Island nabízí to nejkrásnější ze severské přírody. Majestátní hory zalité lávou, zelené louky spásané islandskými koni, slavný Geysir který dal jméno všem gejzírům světa a horké prameny, které nabádají k příjemné koupeli, se střídají s bouřlivými vodopády a křišťálovými ledovci. Diamantová pláž na východě ostrova vám naprosto vyrazí dech a západní fjordy i přes veškerou jejich krásu budete mít jen sami pro sebe. V přilehlých vodách Atlantského oceánu plavou kosatky a plejtváci, a vy se s nimi můžete potápět nebo je pozorovat z lodi.

Sílu a moc přírody ucítíte na každém rohu. Cesta na Island, nádherný ostrov nedaleko severního polárního kruhu, je aktivní dovolenou, na kterou nikdy nezapomenete. Tato cesta vyžaduje časné vstávání a delší přesuny, kterých ovšem nebudete litovat. Island se vám odmění momenty, které jinde nezažijete.

Bránou na ostrov pro vás bude hlavní město Reykjavík – nejsevernější hlavní město na světě. Zde se rozloučíte s civilizací a půjčeným autem vyrazíte na okružní cestu kolem ostrova. Vaše první zastávka bude u gejzíru Strokkur, který přímo před vašimi zraky vychrlí horkou vodu do výšky 20 metrů, pokračovat budete k nádherným vodopádům Gulfoss, Skógafoss Seljalandsfoss a mnoha dalším. Těšit se můžete na islandskou sopku Eyjafjallajökull, která zkomplikovala leteckou dopravu nad polovinou zeměkoule v roce 2010 i na divokou černou pláž ve městečku Vík. Chcete plout mezi ledovými krami na laguně Jökulsárlón, projít se sopečnou krajinou k ledovcovému čelu v národním parku Skaftafell? Žádný problém. 

Když po pár dnech dojedete na sever ostrova, krajina se opět změní. Lodí vyrazíte na otevřené moře pozorovat tuleně, velryby či papuchalky. Míjet budete osamělé kostelíky zarostlé mechem mezi sopečnými a čedičovými útvary. A pokud máte času více a chcete vyzkoušet své řidičské schopnosti, nevynecháte výlety do drsného vnitrozemí - barevné hory v Landmanalaugaru či vulkán Askja, kde astronauti trénovali přistání na měsíci, se pro vás stanou nezapomenutelnými zážitky, nad kterými budete rozjímat při večerním relaxu v termálních pramenech. 

Na dovolenou na Island se může vydat opravdu každý bez ohledu na věkovou kategorii nebo fyzickou zdatnost. Ti nejmenší se mohou těšit na pozorování veselých papuchalků a na koupání v termálních bazénech. Aktivní jedince s touhou po dobrodružství čeká zdolání ledovce a potápění v křišťálově čisté vodě. Hledáte více odpočinku? Kochejte se islandskými scenériemi, které budou lemovat celou vaší cestu, a užívejte si krátké procházky kolem místních přírodních krás.

Dotkněte se ledových ker připomínajících diamanty

Breiðamerkursandur známá také jako "diamantová pláž" přitahuje lidi z celého světa na své třpytivé, průsvitné úlomky ledovce rozeseté po černém písku. Procházejte se touto surrealistickou krajinou, pozorujte tuleně nebo vytvořte krásné umělecké fotky.

levi-sun-qtcPdlPh8GA-unsplash

TOP momenty z Islandu

Island z výšky

Prohlédněte si překrásnou islandskou krajinu z výšky – z okénka vyhlídkového letadla nebo rovnou z vrtulníku. Proletět se můžete nad jedním z mnoha islandských ledovců, nad lávou zalitou krajinou s čnícími sopkami z lávového pole i nad Duhovými horami nebo členitým pobřežím. Nebo snad nad vší tou krásou dohromady? Rádi vám zajistíme vyhlídkový let na míru vašim přáním.

Výlet do srdce sopky

Výlet do vnitra sopky je možná trochu děsivou představou. Přesto jej chcete zažít na vlastní kůži? Zajistíme vám jedinečnou příležitost dostat se dovnitř Þríhnúkagígur – 4000 let spící sopky. Je to jedna z mála sopek na světě, která umožňuje nahlédnout do svého srdce. Garantujeme vám, že tento výlet bude naprosto nezapomenutelným momentem.

Potápění mezi kontinenty

Silfra – místo nejen pro opravdové milovníky potápění. Silfra se nachází v národním parku Þingvellir a patří mezi TOP 10 potápěčských lokalit na celém světě. Ponořte se do křišťálově čisté vody mezi eurasijskou a severoamerickou tektonickou deskou a užívejte si pocitu, jako byste se vznášeli. Do chladné vody o teplotě 2-4 °C vám zajistíme zapůjčení hřejivého neoprenu a pokud se na potápění necítíte, můžete mezi tektonickými deskami poklidně šnorchlovat.

Setkání tváří v tvář s velrybami

Jaké to asi je, nacházet se na dotek s majestátními velrybami? Štěstí, strach, nadšení, uvědomění si vlastní bezvýznamnosti? Neexistuje snad silnějšího pocitu, než plavat s až dvacetimetrovými mořskými velikány. Potápění nebo šnorchlování s velrybami můžete zažít v mořských vodách v oblasti Húsavíku. Velryby je možné samozřejmě pozorovat také z pohodlí lodi.

Kolik může cesta na Island s námi stát?

Zážitky jsou přeci k nezaplacení... Udělejte si alespoň rámcovou představu, na kolik vás taková cesta vyjde.

godafoss-1840758_1920
  • $
  • $
  • $

Nechci moc utrácet

40 000 Kč

Základní varianta, ubytování na úrovni 3*, nejlevnější letenky i z okolních letišť

  • $
  • $
  • $

Chci slušný standard

75 000 Kč

Standard náročného cestovatele, nejpohodlnější let z Prahy v economy, slušné 4* hotely

  • $
  • $
  • $

Chci to nejlepší

160 000 Kč

Letenky v businessu, nejlepší dostupné ubytování i všechny ostatní služby během cesty