Airbakers Airbakers
menu

Drsná skotská příroda s ochutnávkou kultury a lahodné whisky

Ideální délka:

1 až 2 týdny

Doba letu:

2 hodiny a 20 minut

Ideální doba:

květen – říjen

Nature

Nahlédněte do země s tisíciletou historií, krásnými městy a romantickými výhledy na drsnou, kopcovitou krajinu.

U AirBakers je každá cesta originál – kompletně na míru podle vašich představ

Vydejte se do větrem ošlehaných kopců a malebných údolí mezi nimi, do krajiny opuštěné, vzpurné, ale i odměňující, a to svou krásou a výhledy do dáli. Skotsko je zemí s tisíciletou historií a nádhernou přírodou. Je také zemí přátelských lidí a známých osobností, domovem skotského vlastence Williama Wallace, kouzelníka Harryho Pottera, děsivé Lochnesské příšery a také talentovaného herce Shauna Conneryho. Toulejte se Skotskem a poznejte místní život.

Po prohlídce klenotu Skotska, ikonického Edinburgu, dáte městu sbohem a vypravíte se za krásami jezera Loch Lomond a oblasti Glencoe, k jezeru Loch Ness hledat příšeru či k viaduktu Glenfinnan, kde se psala skotská historie a natáčel Harry Potter. Poté už se budete kochat nádherným Isle of Skye a tamější divokou přírodou. Isle of Skye je právem nazývaný výkladní skříní Skotska, romantické zříceniny tam zdobí zvlněný kraj. Skalní formace Quirang, ikonický Nest Point Lighthouse a stovky pasoucích se ovcí na zelených pláních – tato panoramata se vám vryjí hluboko do paměti. Skotsko je považováno za nejkrásnější část britských ostrovů a není se čemu divit.

Tento itinerář je pro každého, kdo miluje člověkem neposkvrněnou přírodu, kratší či delší pěší výlety i kulturu a sporty. Nocovat budete v útulných Bed and Breakfast s opravdu autentickou atmosférou, obklopeni přírodou.

Viadukt Glenfinnan rámuje dramatická krajina skotské vysočiny

Po 300 metrů dlouhém viaduktu se v letních měsících můžete projet parním vlakem a připomenout si tak slavné scény z Harryho Pottera, který se zde natáčel.

viadukt-ready

TOP momenty ze Skotska

Vystoupejte za dechberoucími panoramaty na nejvyšší horu Skotska

Na Ben Nevis, nejvyšší britskou horu s výškou 1 343 m. n. m., vede poměrně dlouhá a obtížná trasa, odměněni ale budete nádherným výhledem do skotské krajiny. Pod vámi se otevřou až neuvěřitelná panoramata od zálivu Loch Linnhe, přes Torridonské vrchy, až po siluetu Severního Irska mizící v moři.

Pročistěte si hlavu v krásné krajině opuštěných Hebrid

Hebridské ostrovy jsou odlehlé, pusté a lidmi téměř nepoznamenané. Doporučujeme je především na cyklistické, případně i pěší, výlety, které vám pročistí hlavu od všech starostí. Celé dny se můžete toulat rašeliništi táhnoucími se daleko k obzoru, poseté rozbořenými kostelíky a keltskými kříži. Blíže k pobřeží naleznete písčité pláže spolu se skalnatými útesy omývanými rozbouřeným mořem.

Ochutnávka lahodné skotské whisky

Navštivte jednu z opravdu široké škály místních destilérek, nahlédněte do výroby a tour zakončete ochutnávkou pravé skotské whisky. Rozeznávejte jednotlivé chuťové tóny, bavte se ve společnosti přátel nebo rodiny a třeba tu i kupte suvenýr svým nejbližším. Ve Skotsku se nachází více jak 130 destilérek a každá z nich se pyšní unikátní recepturou, a proto chuťový zážitek v každé z nich bude jedinečný.

Noc na skotském panství

Skotské hrady, zámky a zříceniny zdobící podzimně zbarvenou krajinu jsou ikonickým pohledem, který dělá Skotsko Skotskem. Rádi byste jejich návštěvu dotáhli k dokonalosti? Staňte se na noc skotským šlechticem a přenocujte na jednom ze zdejších panství. Taková noc je opravdu nezapomenutelným zážitkem, o kterém budete ještě dlouho vyprávět.

Kolik může cesta do Skotska s námi stát?

Zážitky jsou přeci k nezaplacení... Udělejte si alespoň rámcovou představu, na kolik vás taková cesta vyjde.

adam-wilson-ktDODr-3tvY-unsplash (1)
  • $
  • $
  • $

Nechci moc utrácet

20 000 Kč

Základní varianta, ubytování na úrovni 3*, nejlevnější letenky i z okolních letišť

  • $
  • $
  • $

Chci slušný standard

50 000 Kč

Standard náročného cestovatele, nejpohodlnější let z Prahy v economy, slušné 4* hotely

  • $
  • $
  • $

Chci to nejlepší

90 000 Kč

Letenky v businessu, nejlepší dostupné ubytování i všechny ostatní služby během cesty