Airbakers Airbakers
menu

Pravé africké safari s koupelí ve Viktoriiných vodopádech

Ideální délka:

2 týdny

Doba letu:

16 hodin

Ideální doba:

duben – říjen

redcharlie-nf7W_hn6DKQ-unsplash (1)-cropped

Cesta za prémiovým africkým safari proložená poznáváním domorodých kmenů a zastávkami na výhledech, které se zaryjí hluboko do paměti

U AirBakers je každá cesta originál – kompletně na míru podle vašich představ

Sníte o divočině z cestopisných dokumentů? O těch řvoucích lvech, obrovských buvolech, zebrách prohánějících se nespoutanou krajinou? O nekonečných pouštích, mohutných vodopádech a nesmírně krásných výhledech? Vydejte se s námi do jedné z prémiových afrických destinací – do jedinečné Namibie a sousedící Botswany, kde trávily líbánky i páry britské královské rodiny. Spěte v luxusních stanech uprostřed přírodních rezervací, snídejte pod širým nebem za dusotu kopyt pakoňů a těšte se, co přinese každý nový den. To je Afrika!

Co vás na této cestě čeká? Po aklimatizaci na teplejší podnebí a jiné společenské návyky a jazyky v namibijském hlavním městě Windhoeku se vydáte na jih do oblasti Deadvlei a Sossusvlei za nejvyšší písečnou dunou světa, na kterou můžete vystoupat. Dále pak zamíříte přes Swakopmundu, snad nejlepší přímořské městečko Namibie, a okolo skalních útvarů Spitzkoppe a Brandberg, které vás donutí udělat nejednu fotografickou zastávku. Poté dorazíte až na pobřeží koster, jehož název doslova vystihuje to, co vás tu čeká – nehostinné počasí, pouštní duny obseté lodními vraky a zvířecími kostmi. V současné době je oblast národním parkem, ačkoliv na přírodní scenérie bohaté na floru a faunu zde opravdu nenarazíte.

Pokračovat budete směrem do národního parku Etosha na jedno z nejlepších safari v Africe. Jedná se o solnou pánev s naprosto jedinečným krajinným rázem plnou divoké zvěře. Žije zde více jak 114 druhů savců, z toho mnoho z nich patří mezi ohrožené druhy a některé jsou dokonce i endemické pro tuto část Afriky. 

Poté se už vydáte do sousední země Botswany, kde se zastavíte v národním parku Chobe, který je domovem největší populace slonů afrických. V neposlední řadě se pro vás domovem – v luxusním ubytování – stane oblast řeky Okavango, jedna z nejunikátnějších oblastí celé jižní Afriky. Safari zde je opravdu prémiové, jelikož se jedná o největší vnitrozemskou deltu na světě s neuvěřitelnými krajinnými kontrasty, variabilitou vodní hladiny a velkým množstvím divoké zvěře. S dobrým zrakem a trochou štěstí spatříte celou velkou pětku – lvy, leopardy, slony, nosorožce a buvoly. Třešničkou na dortu pro vás bude překročení bostwansko-zambijských hranic a návštěva světově známých a velkolepých Viktoriiných vodopádů.

Mrtvé údolí namibijské pouště je často nazýváno osmým divem světa

Nejstarší poušť na světě Sossusvlei kdysi kvetla akáciemi, dnes nabízí nevídanou scenérii 900 let starých koster stromů na pestrobarevném pozadí. Poklidně se kochejte tímto pohledem nebo zde vytvořte naprosto surrealistické fotky.

tree-64311_1920-cropped2

TOP momenty z Botswany a Namibie

Koupel na hraně Viktoriiných vodopádů

Troufnete si zažít něco jedinečného? Vydejte se na Livingstone Island nacházející se přímo uprostřed řeky Zambezi, jen pár kroků – doslova – od hrany proslulých Viktoriiných vodopádů. Kolem vás budou proudit kubíky vody padající za vašimi zády do hloubky 140 metrů. Vzrušující zážitek! Opravdoví dobrodruzi si pak mohou skočit do malého jezírka Devil’s Pool, posadit se na hranu těchto majestátních vodopádů a na vlastní kůži pocítit sílu vody valící se dolu.

Let nad Viktoriinými vodopády

Pohled na jedny z největších vodopádů světa bude dechberoucí, ať se na ně podíváte z jakéhokoliv úhlu. Ovšem výhled z výšky je opravdu jedinečný a nezapomenutelný. Té velikosti a majestátnosti snad ani neuvěříte... Prolétnout se můžete helikoptérou nebo menším letadlem nad vodopády a celou řekou Zambezi, na které se tyto vodopády nachází.

Návrat ke kořenům a návštěva domorodé vesnice Himbů

Pro úplné dokreslení celé Namibie doporučujeme zavítat do vesnice kmene Himbů. Tito místní domorodci obarvují svá těla hlinkou a odmítají civilizovaný svět a moderní technologie. Ženy zde chodí dosti spoře oděné, muži se většinou toulají po pastvinách. Udržují si svůj jednoduchý styl života. Chcete ho s námi poznat?

Delta Okavanga z ptačí perspektivy s neskutečnou přehlídkou zvířat

Pozorujte jedno z nejhezčích safari z výšky. Proleťte se nad deltou řeky Okavango v Botswaně a vychutnejte si tak dechberoucí výhledy na krásné přírodní scenérie s mohutným vodním tokem, bohaté na zvířectvo. Téměř s jistotou zde spatříte slony africké, hrochy, zebry, hyeny, antilopy, krokodýly a ohromné množství ptáků... S trochou štěstí narazíte i na smečku lvů odpočívající na břehu řeky.

Věděli jste, že v Namibii se nachází druhý největší kaňon světa? Že je tu park se starými zrezivělými auty ležící uprostřed pouště? Že zde najdete místa s koloniemi lachtanů nebo plameňáků? Pokud máte více času a chcete poznat všechny skvosty této nádherné africké země, doporučujeme si pobyt prodloužit.

Země jsou natolik bezpečné, že zde doporučujeme místo organizované tour pronajmutí pořádného „teréňáka“ a vyrazit za poznáním na vlastní pěst. Dny budete brouzdat pouštěmi, opuštěnou přírodou, měsíční krajinou a savanou, večer budete odpočívat v luxusní lodgi nebo stanu s výhledem na okolní zvěř. Standard cestování a ubytování vám samozřejmě přizpůsobíme dle přání. Láká vás ještě větší dobrodružství? Rádi vám zajistíme vozidlo s pohonem 4x4 se stanem na střeše – budete moci přespat kdekoliv, kde se vám to zalíbí. V případě zájmu vám naopak rádi naplánujeme organizovaný výlet s vlastním řidičem a průvodcem, a to i pro celou skupinu.

Kolik může poznávání Afriky s námi stát?

Zážitky jsou přeci k nezaplacení... Udělejte si alespoň rámcovou představu, na kolik vás taková cesta vyjde.

shutterstock_1023225595-cropped5
  • $
  • $
  • $

Nechci moc utrácet

50 000 Kč

Základní varianta, ubytování na úrovni 3*, nejlevnější letenky i z okolních letišť

  • $
  • $
  • $

Chci slušný standard

90 000 Kč

Standard náročného cestovatele, nejpohodlnější let z Prahy v economy, slušné 4* hotely

  • $
  • $
  • $

Chci to nejlepší

160 000 Kč

Letenky v businessu, nejlepší dostupné ubytování i všechny ostatní služby během cesty