Airbakers Airbakers
menu

Kostarika: Džungle plné barevných papoušků a sladké vůně orchidejí

Ideální délka:

2 až 3 týdny

Doba letu:

15 hodin

Ideální doba:

září – květen

Tropical,Jungles,Of,Southeast,Asia,In,August

V kostarických národních parcích budete obdivovat nedotčenou tropickou přírodu a neuvěřitelné množství exotické flory a fauny, vystoupáte na ohromující vulkány, osvěžíte se při šnorchlování a západy slunce můžete sledovat s koktejlem v ruce na pláži.

U AirBakers je každá cesta originál – kompletně na míru podle vašich představ

Kostarika je nádhernou zemí opravdových dobrodruhů. Doslova bohaté pobřeží dostává svému jménu, je domovem více než půl milionu druhů – barevných papoušků ara, voňavých orchidejí, mořských želv, tukanů i motýlů větších než dlaň. Kostarické národní parky jsou protnuté stovkami nebo snad tisíci různě dlouhých treků, které vás zavedou přes provazové mosty jak z Indiana Jonese k termálním bazénkům, lagunám a bouřlivým vodopádům. Dotkněte se barevného peří, ochutnejte právě utrženou guavu, užívejte si Kostariku všemi smysly.

Na Kostarice vám rádi zajistíme pronájem automobilu, kterým můžete svobodně procestovat celou zemi s maximální flexibilitou a komfortem. Využít můžete ale také služeb soukromého řidiče nebo sdílených turistických transferů – záleží jen na vás a vašich preferencích. Tato malá středoamerická země je pro turisty zemí téměř neomezených možností a lze se sem vydat v průběhu celého roku. Díky své vysoké bezpečnosti a kvalitní infrastruktuře je ideální destinací i pro cestovatele začátečníky nebo rodiny s dětmi.

Z hlavního města se vydáte k jezeru Arenal ležícímu na úpatí stejnojmenné sopky. Zde nesmíte vynechat koupel v horkých pramenech v místních termálních lázních, vypravíte se také na řeku Rio Negro. Dále se můžete vydat po národních parcích jako je mlžný les v horském Monteverde, NP Carara proslavený barevnými papoušky ara nebo velmi fotogenický park Manuel Antonio. Pro opravdové dobrodruhy je tu pak divoká oblast Corcovado označená redakcí National Geographic za „biologicky nejintenzivnější místo na celé planetě“. Pacifická strana Kostariky nabízí bohaté možnosti koupání, šnorchlování u korálových útesů nebo u míst výskytu úchvatných keporkaků. Ve vnitrozemí ochutnejte kostarickou kávu na některé z místních plantáží, nahlédněte do kráteru činné sopky nebo pozorujte vzácného a opravdu nádherného kvesala chocholatého. Téměř všudypřítomné opice střídají pohledy na lenochody, tapíry či kolibříky, foťák při vší té nádheře snad ani neodložíte z ruky.

A na závěr? Co třeba pár dní odpočinku na karibských plážích v líném městečku Cahuita? S piña coladou v ruce, sluncem nad hlavou a nezapomenutelnými pohledy na Karibik? Pura Vida aneb Vítejte v Kostarice.

Pozorujte nádherné kolibříky sosající cukrový nektar exotických květů

Kostarickými pralesy poletuje přes 50 unikátních druhů kolibříků včetně krásného kolibříka skvostného. Tito pozoruhodní ptáci patří mezi nejmenší na světě, svými křidélky mávají až devadesátkrát za sekundu a dokáží se tak doslova vznášet na místě.

Nice,Hummingbird,,Magnificent,Hummingbird,,Eugenes,Fulgens,,Flying,Next,To,Beautiful

TOP momenty z Kostariky

Aktivní vulkán Arenal

Majestátní a fotogenická sopka Arenal, 1670 m. n. m., se stejnojmenným jezerem na úpatí, láká turisty již mnoho let. Místní pralesy jsou domovem stovek druhů ptáků, opic, mravenečníků, nosálů a také mývalů. Pozorujte úchvatnou přírodu při pěších výletech, poznejte okolí jezera ze sedla jízdního kola nebo se po jezeře projeďte na kajaku. Závěr dne by pak měl patřit odpočinku v místních termálních lázních s výhledem na siluetu majestátního Arenalu.

Unikátní biotop Caño Negro a projížďka lodí

Jedním z nejlepších míst na Kostarice pro pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí je unikátní vlhký biotop Caño Negro. Můžete zde spatřit mnoho druhů ptactva, opice, kajmany, lenochody, leguány a mnoho dalších. Po příjezdu do malého přístavu řeky Río Negro a po nápoji na uvítanou se vydáte na lodní výlet obklopeni korunami stromů, ve kterých se skrývá tolik života!

Ztraťte se v kráse přírody národního parku Corcovado

Corcovado, jedno z míst s nejvyšší biodiverzitou vůbec, obývá obrovské množství endemických druhů. Přístupových cest do této oblasti není mnoho – naší oblíbenou je cesta terénními auty až do malé vesničky na pobřeží Pacifiku, dále lze pokračovat jen pěšky po pláži lemované palmami. V srdci národního parku zažijete deštný prales zblízka – celé dny strávíte procházkami, focením a pozorováním nádherné přírody. Do snů se nechte dovést zvuky okolní džungle nebo šumem oceánu.

Potápění na korálových útesech u Isla del Caño

Azurové Karibské moře i Pacifický oceán přilehlý břehům Kostariky nabízí mnoho možností ke koupání, šnorchlování či hloubkovému potápění. Dopřejte si několik dní odpočinku na některé z krásných pláží a ponořte se do barevného podmořského světa. Naprosto unikátním místem je Isla del Caño obklopená jedním z nejzachovalejších živých korálových útesů na světě.

Kolik může cesta do Kostoriky s námi stát?

Zážitky jsou přeci k nezaplacení... Udělejte si alespoň rámcovou představu, na kolik vás taková cesta vyjde.

Waterfall,And,Natural,Pool,With,Turquoise,Water,Of,Rio,Celeste,
  • $
  • $
  • $

Nechci moc utrácet

40 000 Kč

Základní varianta, ubytování na úrovni 3*, nejlevnější letenky i z okolních letišť

  • $
  • $
  • $

Chci slušný standard

80 000 Kč

Standard náročného cestovatele, nejpohodlnější let z Prahy v economy, slušné 4* hotely

  • $
  • $
  • $

Chci to nejlepší

160 000 Kč

Letenky v businessu, nejlepší dostupné ubytování i všechny ostatní služby během cesty