Airbakers Airbakers
menu

Curacao – barevný kus Nizozemska uprostřed tropického Karibiku

Ideální délka:

1 týden

Doba letu:

13 hodin

Ideální doba:

celoročně

SAM_1810c

Pro většinu lidí je Curacao pouze exotický pomerančový likér, ti zcestovalejší však vědí, že je pojmenován podle karibského ostrova, kam lze vyrazit na tropickou dovolenou v kterékoli roční období.

U AirBakers je každá cesta originál – kompletně na míru podle vašich představ

Curacao je prostředním kusem pevniny v souostroví přezdívaném ABC islands: Aruba, Bonaire, Curacao. Z Prahy se sem dostanete velmi snadno s jedním přestupem v Amsterdamu a ať už zvolíte ubytování v jednom z izolovanějších resortů nebo naopak v historickém domku v barevném Willemstadu, transfer z letiště nebude trvat více než 40 minut. Ostrov můžete navštívit jak samostatně, tak v kombinaci s dalšími karibskými ostrovními ráji, počítejte však s relativně nákladnými přelety. Curacao je také oblíbenou zastávkou na trase okružních výletních lodí.

Jakmile dorazíte z letiště do hotelu, nastává čas se převléct do něčeho pohodlného, na baru si objednat míchaný drink a pak už jen nasávat místní uvolněnou ostrovní atmosféru. 

Až se vzpamatujete z časového posunu a plážové lehátko vás omrzí, nastává čas naučit se pár slov v místním jazyce papiamento a vyrazit na průzkum ostrova. Přestože na žádné místo na ostrově to není více než hodina cesty autem, výletům určitě několik dní věnujte. Vyrazit můžete na kopcovitý západ, kde vás po zastávkách na focení hejn plameňáků zajisté zabaví výstup na nejvyšší horu Christoffel. Také vás vyvede z omylu, že v Karibiku se dá jen válet u moře, avšak výhled za tu námahu rozhodně stojí. Kdo se ale moc zapotit nechce, dá přednost průzkumu krápníkové jeskyně Hato nebo stráví odpoledne na farmě ve společnosti mohutných pštrosů. Pokud je vám blízký spíše podmořský život, dojeďte si na některou z pláží s korálovým útesem, a jestliže cestujete s dětmi, nezapomeňte ani na místní akvárium, kde si můžete zaplavat s delfíny. 

Až budete dosyta nabaženi plážemi, nasedněte do půjčeného auta a podívejte se, co dalšího ostrov nabízí. Na severozápadě naleznete park Shete Boka, kde vám mořský příboj každých pár sekund narážející do skalních útesů rozbije idylickou představu o poklidném ostrově, kde se vlastně nic moc neděje. Ve východní části se projděte po plantážích aloe vera, či se zastavte na pštrosí farmě ochutnat steak z tohoto majestátního tvora. Máte rádi letadla? Pak po cestě z krápníkové jeskyně Hato nesmíte vynechat ani vyhlídkovou terasu nad letištěm, kde se můžete kochat pohledy i na ty největší Boeingy přistávající na dráze podél moře. 

A až vás ostrov omrzí? Nebojte, i to má řešení. Curacao má svého malého bratříčka - Klein Curacao. Zcela opuštěný sousední ostrůvek je populárním cílem pro jednodenní výlety. Na své si zde přijdou milovníci pláží a šnorchlování - šance, že si zaplavete s mořskými želvami, je zde velmi vysoká. Komu je však bližší historie a technika, po odpočinku se projde ke zřícenině starého majáku, který bohužel nebyl schopen zabránit ztroskotání několika lodí, na jejichž průzkum se také můžete vydat, než si před návratem do hotelu dopřejete uvolňující masáž. 

Bělostný Karibik

Písčité pláže jsou zdaleka nejznámějším lákadlem ostrova, pravidelně je jezdí oceňovat především nizozemští turisté – vždyť se sem z Amsterdamu dostanou vnitrostátním letem. Pozor si na plážích dejte pouze na jedovaté mancinely – pod tímto stromem se před deštěm schovávat určitě nechcete. Nebojte, jsou vždy výrazně označeny. 

SAM_1639CC

TOP momenty z Curacaa

Západ slunce na nábřeží ve Willemstadu

Willemstad je takový malý Amsterdam, až na to, že je zde po velkou část roku o několik desítek stupňů tepleji. Zátoku sv. Anny, která město dělí na dvě části, lze překročit pěšky po plovoucím pontonovém mostě dotvářejícím barevné panorama. Když budete trpěliví, dočkáte se průjezdu lodi, při kterém se most rozpojuje, otevírá a kotví k západnímu břehu. Ve městečku, které to svou malebností dotáhlo až na seznam světového dědictví UNESCO, najdeme také nejstarší synagogu v celé Americe, ve které vás zaujme především písečná podlaha. 

Ostrovní pohoda a průzračně modré moře

Přestože nepřitahuje zdaleka tolik návštěvníků jako mexický Cancún, kubánské Varadero či dominikánská Punta Cana, Curacao je Karibik se vším všudy, unikátem tohoto ostrova nedaleko od jihoamerické pevniny je však rozhodně to, že již leží mimo pás hurikánů, a proto kombinaci bílého písku, průzračné vody a sytě azurové oblohy můžete z plážového lehátka s rumovým koktejlem v ruce obdivovat po celý rok. 

Exotické gastronomické zážitky

Karibská kuchyně ve světě obzvláště proslavená není, to ovšem neznamená, že nemá co nabídnout. Pštrosí či kozí maso pro zkušené cestovatele možná natolik nevšední není, ale kdo z vás už vyzkoušel leguána? Zastavte se v restauraci Jaanchie's, která leguány chová přímo na místě v malé ekofarmě, a vychutnejte si vydatný oběd při poslechu cvrlikání tropických ptáků z okolního pralesa. 

  • $
  • $
  • $

Nechci moc utrácet

60 000 Kč

Základní varianta, ubytování na úrovni 3*, nejlevnější letenky i z okolních letišť

  • $
  • $
  • $

Chci slušný standard

120 000 Kč

Standard náročného cestovatele, nejpohodlnější let z Prahy v economy, slušné 4* hotely

  • $
  • $
  • $

Chci to nejlepší

200 000 Kč

Letenky v businessu, nejlepší dostupné ubytování i všechny ostatní služby během cesty