Airbakers Airbakers
menu

Ho Či Minova stezka na motorce

Ideální délka:

2 až 3 týdny

Doba letu:

15 hodin

Ideální doba:

březen – září

Young,Traveler,Couple,Making,A,Adventure,Journey,Trip,With,A

Scénická cesta pro zkušené motorkáře toužící po aktivním odpočinku, kulturním poznání a projížďce dechberoucí, fotogenickou krajinou

U AirBakers je každá cesta originál – kompletně na míru podle vašich představ

Zažijte jedinečnou cestu exotickou přírodou a skrze autentické vietnamské vesnice a města – projeďte se na motorce po jedné z nejznámějších a nejkrásnějších scénických tras na světě. Ho Chi Minh Road dlouhá téměř dva tisíce kilometrů vás provede od pulzujících metropolí, kolem bělostných písečných pláží, přes horská pásma až k působivým rýžovým terasám zahaleným v mlze – provede vás opravdu celým Vietnamem.

Na této cestě si pročistíte hlavu od každodenních povinností, vychutnáte si lahodné chutě vietnamské kuchyně i nádherné okolní scenérie a poznáte neskutečně milé a usměvavé lidi. Pro tento zážitek je nutné mít zkušenosti s řízením motorky – trasa je dlouhá téměř 2 000 km a tak v sedle strávíte několik hodin denně, je místy nezpevněná a obtížně sjízdná, náročnost může být ještě umocněna deštivým počasím. Přesto vás tato cesta nabije energií mnohem víc, než si nyní dokážete představit.

Ho Chi Minh road vede z Hanoje přes celý Vietnam až do Ho Či Minova města. Cesta vznikla v minulém století pro zásobování vietnamské armády ve válce proti Francouzům a Američanům, ti tuto strategickou cestu intenzivně bombardovali. Dnes je silnice odkazem na horory vietnamské války, ale i scénickou trasou, která světu ukazuje to nejlepší z této jedinečné asijské země. Cestu není nutné absolvovat celou, rádi vám naplánujeme i kratší výlet zaměřený na krásy jižního, středního nebo severního Vietnamu.

Pulzující Ho Či Minovo město snoubí historické s moderním

Zažijte fascinující energii, ruch a shon v ulicích, kde kulturní památky splývají s prosklenými mrakodrapy, drahé butiky se střídají s autentickými vietnamskými tržišti a vůně street foodu přebíjí tu z luxusních restaurací.

Top,View,Of,Ho,Chi,Minh,City,At,Night,Time,


Na co se můžete cestou těšit? Kromě fotogenických přírodních scenérií otevírajících se za každou zatáčkou a autentického vietnamského venkova téměř nepoznamenaného turismem vám doporučujeme zajížďku do oblasti rýžových teras Tam Coca obklíčené horami a řekami. Dále vám rádi zajistíme návštěvu přírodní rezervace Phong Nha s jedním z největších jeskynních komplexů na světě a města Hoi An, kde naleznete historické památky, obchody se suvenýry i exotické vietnamské jídlo. Za zastávku také stojí bělostné pláže a horská oblast Da Latu plná panenské přírody a fascinujícího etnického koloritu místních obyvatel. Svou jízdu zakončíte v nikdy nespícím Ho Chi Minh City.

Kolik může cesta do Vietnamu s námi stát?

Zážitky jsou přeci k nezaplacení... Udělejte si alespoň rámcovou představu, na kolik vás taková cesta vyjde.

Many,Terraced,Rice,Fields,At,Sunny,Day,In,Sapa,,Northern
  • $
  • $
  • $

Nechci moc utrácet

40 000 Kč

Základní varianta, ubytování na úrovni 3*, nejlevnější letenky i z okolních letišť

  • $
  • $
  • $

Chci slušný standard

80 000 Kč

Standard náročného cestovatele, nejpohodlnější let z Prahy v economy, slušné 4* hotely

  • $
  • $
  • $

Chci to nejlepší

160 000 Kč

Letenky v businessu, nejlepší dostupné ubytování i všechny ostatní služby během cesty