Airbakers Airbakers
menu

Tropické džungle, chrámy a street food exotického Thajska

Ideální délka:

2 až 3 týdny

Doba letu:

12 hodin

Ideální doba:

listopad – březen

Beautiful,Asian,Woman,Wears,Thai,Dress,With,Her,Elephant

Poznejte krajinu úsměvů, zemi kontrastů, mísící v sobě bohaté kulturní dědictví, supermoderní mrakodrapy, pulzující noční bary a panenskou přírodu

U AirBakers je každá cesta originál – kompletně na míru podle vašich představ

Buddhistické království s tisíci skvostných chrámů otevírá svou náruč poznání, tak se odvažte zažít thajský venkov i ruch velkoměsta, ochutnejte místní speciality a poddejte své tělo uvolňující thajské masáži. Přičichněte k vůni tržišť a naučte se o místní kultuře, překvapí vás. Věděli jste, že sloni jsou v Thajsku posvátní? Shlédněte taneční představení, které je tradiční formou divadla, a poznejte každodenní zvyky théravádového buddhismu. Cílem této cesty je vnitrozemí středního a severního Thajska, které spíše než pláže nabízí přírodu, kulturu a historii.

Svou cestu Thajskem nezahájíte nikde jinde než v Bangkoku – městě andělů, městě hříchu. Překvapí vás koktejl moderního s posvátným, symbióza květinových trhů a blikajících neonů, kontrast meditace v pozlacených chrámech s prostitutkami nabízejícími své služby v pulzujících ulicích. Bangkok je kosmopolitní, živý a nečekaný. Navštivte královský palác se slavnou sochou smaragdového Buddhy, nechte se omámit plavbou k chrámu „ranních červánků“ Wat Arun, propadněte nákupní horečce v Chatuchaku – největším tržišti pod širým nebem na světě, anebo na romantickém květinovém trhu Pak Khlong Talat, který funguje 24 hodin denně a oblíbený je pak především v nočních hodinách. Projíždějte se ulicemi Bangkoku v tuk-tucích a zastavte se na výborný street food. Zážitky, které Bangkok nabízí, nemají limity!

Až budete rušným městem přesyceni, nastane čas vyrazit na cestu thajským venkovem. Thajsko můžete procestovat autenticky na skútru, anebo pohodlněji v klimatizovaném autě s privátním řidičem. Zastavte se v historickém skanzenu Kanchanaburi s nechvalně proslulou železnicí Smrti, a v dávném siamském království Ayutthaya, které je dnes na seznamu světového dědictví UNESCO. Vyfoťte se v naprosto rajské, exotické krajině sedmipatrových vodopádů Erawan a ztraťte se v džungli národního parku Khao Yai, který je domovem slonů indických, gibonů a pestrobarevných křídel motýlů. Vykoupejte se v tyrkysových lagunách a užijte si pocit pravé divočiny, obklopeni voňavými orchidejemi a liánami. Dalším bodem programu může být okázalý chrám Wat Ban Rai anebo Phra Prang Sam Yot, po jehož stěnách, stúpách a sochách poskakují makakové, kteří tak dali svatostánku přezdívku „opičí chrám“.

Na druhou část vaší cesty se vlakem či letecky přesunete na samotný sever Thajska do oblasti Chiang Mai, kde vás čeká další dávka úchvatné thajské kultury i přírody. Nakrmte slony v záchranné stanici, navštivte ty nejzajímavější z více než 500 chrámů, vystoupejte na nejvyšší horu Thajska Doi Inthanon s dechberoucími výhledy na východ i západ slunce. Projděte se okolními hustými pralesy, nahlédněte do vesnic pěstujících čaj a kávu, poznejte se s usměvavými místními obyvateli nebo navštivte hippie městečko Pai, ze kterého můžete vyjet na vícedenní road trip po okruhu Mae Hong Son. Nechte se šokovat bílým chrámem Wat Rong Khun nebo novějším modrým chrámem Wat Rong Suea Ten – nic podobného jste v životě neviděli. Na závěr své cesty Thajskem, po cestě zpátky do Bangkoku, se zastavte v rozpadajících se ruinách Sukhothai, doslova „úsvitu štěstí“ – pozůstatky královského paláce a několika desítek chrámů, připomínajících tvar lotosových poupat, vám svou atmosférou podlomí kolena.

Poznejte Thajsko všemi smysly

Thajsko je země chutí a vůní, plná pouličních stánků s jarními závitky, bohatými burákovými satay a čerstvým exotickým ovocem. Ulice voní po thajské bazalce a koriandru, prsty jsou sladké po šťavnatém mangu a všechno to doplňuje kyselost limetky i pálivost chilli. Ochutnávejte od lokálních prodejců nebo absolvujte lekci vaření a naučte se opravdu autentický Pad Thai!

Asian,Noodles,With,Vegetables,And,Mushrooms,,Soy,Sauce,,Sticks,On

TOP momenty z Thajska

Nakupte si ovoce na autentickém plovoucím trhu

Plovoucí trhy mají v Thajsku velkou tradici a jsou nejen oblíbenou atrakcí pro turisty, ale i místem, kde denně nakupují potraviny, květiny, hedvábí a oblečení místní obyvatelé. Ať už si vyberete rušný Damnoen Saduak – největší plovoucí trh světa, anebo některou z mnoha menších, autentičtějších tržnic jako třeba Amphawa nebo Tha Kha, vždy zažijete nezapomenutelnou atmosféru a velmi barevné, fotogenické okamžiky.

Nasajte atmosféru živého, kosmopolitního Bangkoku

Bangkok je městem kontrastů, kde transsexuálové potkávají buddhistické mnichy, kde se v prosklených stěnách supermoderních mrakodrapů zrcadlí obrysy posvátných chrámů a kde je klid meditace nestoudně protínán zvuky nekončících párty. Je to zdroj jedinečných zážitků: navštivte největší tržiště světa Chatuchak Market, okázalý královský palác nebo třeba brutální zápas Muay Thai.

Poznejte fascinující zvyky a festivaly

Buddhismus v Thajsku protkává každodenní život, nejvíce se pak projevuje během mnoha dechberoucích festivalů. Rádi vám vaši cestu do Thajska naplánujeme tak, abyste některou ze slavností mohli zažít na vlastní kůži. Mezi ty nejpůsobivější patří Songkran, buddhistický Nový rok, kdy se Bangkok mění v obří vodní bitvu, nebo Loy Krathong, známý také jako festival světel, při kterém lidé pouští po hladině řek, kanálů a jezer banánové košíčky s hořící svíčkou, vonnými tyčinkami a mincí. Noční atmosféru dokreslují svítící lampiony, ohňostroje a umělecká představení.

Navštivte ruiny starověkých siamských měst

Obklopte se šafránově zbarvenými zdmi ze kterých doslova sálá historie, navštivte kulturní dědictví zapsaná na seznamu UNESCO. Rádi vám zařídíme exkurzi města Ayutthaya, svého času hlavního města Siamu – dnešního Thajska: je místem dechberoucích chrámů, svatyň, vysokých stúp a soch. Podobnou atmosféru naleznete také v Sukhothai, kde drolící se zdi vytváří kulisu zchátralým pagodám, a jezírka s lekníny mezi nimi svádí k meditaci.

Věříme, že si střední a severní Thajsko a jeho džungle i chrámy zamilujete. Pokud byste si chtěli dovolenou prodloužit, lze cestu spojit s poznáváním Laosu anebo s relaxem na překrásných tropických plážích thajských ostrovů.

Kolik může poznávání Thajska s námi stát?

Zážitky jsou přeci k nezaplacení... Udělejte si alespoň rámcovou představu, na kolik vás taková cesta vyjde.

Beautiful,Huay,Mae,Kamin,Waterfall,At,Kanchanaburi,In,Thailand
  • $
  • $
  • $

Nechci moc utrácet

40 000 Kč

Základní varianta, ubytování na úrovni 3*, nejlevnější letenky i z okolních letišť

  • $
  • $
  • $

Chci slušný standard

80 000 Kč

Standard náročného cestovatele, nejpohodlnější let z Prahy v economy, slušné 4* hotely

  • $
  • $
  • $

Chci to nejlepší

160 000 Kč

Letenky v businessu, nejlepší dostupné ubytování i všechny ostatní služby během cesty