Airbakers Airbakers
menu

Bali plné zaslouženého odpočinku a úchvatná příroda Komodských ostrovů

Ideální délka:

3 týdny

Doba letu:

17 hodin

Ideální doba:

květen – říjen

bali2

Bali si zamilujete pro nádherné pláže, usměvavé lidi a nepřeberné množství poklidných hinduistických chrámů – na Komodských ostrovech na vás naopak čeká dobrodružství na každém rohu.

U AirBakers je každá cesta originál – kompletně na míru podle vašich představ

Bali je rájem na zemi. Není to jen díky nádherné exotické přírodě, dlouhým písečným plážím a všudypřítomným rýžovým políčkům dokreslujícím už tak překrásné scenérie – je to také tím, že Balijci ví, co znamená žít. S Bali pak kontrastuje jiná část Indonésie – panenské Komodské ostrovy. Tato oblast je méně turisticky navštěvovaná, divočejší a překypující dobrodružstvím. Setkáte se zde tváří v tvář s komodskými varany, vykoupete se v průzračné vodě omývající korálové útesy a zašnorchlujete si s místními mantami měřícími i několik metrů, pokocháte se krásnými scenériemi snad tisíců ostrovů a ochutnáte autentickou indonéskou kuchyni. Málokterá země nabízí takové kontrasty jako Indonésie.

Na této cestě vás čeká odpočinek na plážích nebo u nekonečného bazénku uprostřed rýžových polí v oblasti Ubudu, poznávání hinduismu a balijské kultury v chrámech Uluwatu, Besakih a Tirta Ganga, návštěva domova volně žijících makaků v Monkey forest a procházka k jednomu z mnoha ikonických vodopádů jako Sukawait, Sekumpul nebo Tegenungan. Lodí se vypravíte na idylické ostrůvky Gili Islands, jejichž jemné písečné pláže vás naladí na pozitivní myšlení místního obyvatelstva a dovolí zapomenout na okolní svět.

Poté se necháte unášet na vlnách směr Komodský národní park. Ten pocit, kdy se tváří v tvář postavíte komodskému varanovi, který, když na to přijde, si k obědu dá i své mládě, je zážitek, na který už nikdy nezapomenete. Zastavíte se také na ostrově Padar s nejznámějším pohledem celých Komodských ostrovů. Poté se už vydáte za poznáváním místního podmořského světa, který patří k jedněm z nejkrásnějších a nejbohatších na naší planetě.

Život pod hladinou je v Indonésii snad ještě pestřejší, než ten nad ní

Moře přilehlé Komodským ostrovům a ostrůvku Nusa Penida v blízkosti Bali je domovem karet obrovských, delfínů i mant měřících až několik metrů. Můžete se tu hloubkově potápět, šnorchlovat nebo jen pozorovat barevné ryby a korály z lodi.

manta

TOP momenty z Indonésie

Surfujte na vlnách Indického oceánu

Bali je jednou z nejlepších surfařských destinací na světě, a to pro začátečníky i pokročilé. Vlnu si zde najde opravdu každý. Rádi vám zajistíme od hodinových až po několikadenní kurzy surfování se zkušenými instruktory, kteří jakoby se na surfu narodili. Jedním ze skutečně nezapomenutelných momentů je surfování při západu slunce, kdy se obloha i s hladinou moře zbarví do ohňových barev a okolní scenérii vykreslí černá silueta.

Sledujte východ slunce z vrcholu sopky

I při krátkém pobytu na Bali doporučujeme jeden den strávit aktivně, a to výletem na některou z balijských sopek. Na nižší Mt. Batur se chodí brzy ráno, na vrcholu vás pak čeká nezapomenutelný východ slunce. Mt. Agung už je opravdovou výzvou – odmění vás ale naprosto neuvěřitelnými výhledy. Na oba vulkány vás bude doprovázet zkušený místní průvodce, který vám nejen ukáže cestu, ale také se s vámi podělí o svůj životní příběh.

Prozkoumejte ostrov Nusa Penida

Ačkoliv málokdo zná název tohoto ostrova, každý zná pohled na něj – Nusa Penida je jedním z nejfotografovanějších míst celé Indonésie. Uchvátí vás tu divoké pobřeží, nádherné pláže a útesy s vyhlídkami, jedinečný hinduistický chrám a v neposlední řadě také výborné podmínky k potápění – pod hladinou se tu můžete setkat mimo jiné se vzácnými měsíčníky.

Poznejte přírodní krásy Floresu

Ostrov Flores leží v těsné blízkosti Komodského národního parku a je stejně tak nádherný. Navštivte scénická rýžová políčka, domorodé vesnice jako je Bena Village a mnoho dalších, pokochejte se výhledem na tři různě zbarvené krátery Kelimutu. Ztraťte se v džungli a poznejte oblasti téměř nedotčené turismem – poznejte autentický Flores.

Kolik může cesta na Bali a Komodské ostrovy s námi stát?

Zážitky jsou přeci k nezaplacení... Udělejte si alespoň rámcovou představu, na kolik vás taková cesta vyjde.

pedro-monteiro-HfIex7qwTlI-unsplash
  • $
  • $
  • $

Nechci moc utrácet

40 000 Kč

Základní varianta, ubytování na úrovni 3*, nejlevnější letenky i z okolních letišť

  • $
  • $
  • $

Chci slušný standard

80 000 Kč

Standard náročného cestovatele, nejpohodlnější let z Prahy v economy, slušné 4* hotely

  • $
  • $
  • $

Chci to nejlepší

160 000 Kč

Letenky v businessu, nejlepší dostupné ubytování i všechny ostatní služby během cesty