Airbakers Airbakers
menu

Bhútán – země hřmícího draka

Ideální délka:

10 až 14 dní

Doba letu:

17 hodin

Ideální doba:

březen – květen, říjen – prosinec

Sunshine,Peak,Heli,Ski,Area,Panoramic,View,,Gulmarg,,India

Bhútán je zemí nesmírně kulturně a přírodně botahou – majestátní masívy Himaláje tu lemují buddhistické chrámy a pozlacené sochy, modlitební praporky povlávají ve větru za zvuku buddhistických zpěvů. Bhútán je stále zahalen závojem neznámého – počty turistů jsou drženy na minimu.

U AirBakers je každá cesta originál – kompletně na míru podle vašich představ

Poznejte tradice Bhútánu pevně zakořeněné do každodenního života místních obyvatel, kochejte se nedotčenou přírodou, zasněženými himálajskými štíty a malebnými údolími zdobenými drobnými políčky vesničanů. Navštivte ohromné buddhistické dzongy s tisíci vlajících modlitebních praporků a pozorujte vzácné ptactvo. Bhútánský král v zemi zavedl měření hrubého domácího štěstí namísto ekonomického ukazatele HDP, a proto bývá Bhútán nazýván také královstvím štěstí. Země se otevřela turistům teprve v 70. letech a počet návštěvníků se striktně reguluje – buďte jedněmi z mála, kdo pozná jedinečnou atmosféru tohoto velmi exotického místa. Bude to cesta, na kterou nezapomenete – plná kontrastů, vřelosti a upřímných úsměvů.

Hned v úvodu cesty vás čeká velký adrenalinový zážitek – přistání na letišti v Paru, díky své poloze v horách jednom z nejnebezpečnějších letišť na světě. Po nízkém průletu nad zalesněným horským hřebenem vaše letadlo zvládne prudkou zatáčku a současně ostré klesání. Na chvíli se vám zatají dech, za několik okamžiků vás už ale vřele přivítá mnoha směry výjimečné himálajské království.

Vaše cesta "zemí hřmícího draka" povede podél klíčové dopravní tepny země od západu na východ. První zastávkou bude hlavní město Thimphu, které dnes představuje moderní Bhútán. Ve městě panuje čilý ruch, je centrem všeho dění, v porovnání s městy západního světa je však nesrovnatelně klidné. Shlédnete zde monumentální pevnost Tashichho Dzong, obrovskou zlatou sochu Buddhy majestátně shlížející na město, a v místní zoologické zahradě také národní zvíře Bhútánu – takina zlatého.

To, že je Bhútán perlou nejvyššího pohoří světa se přesvědčíte hned za okamžik – vystoupáte po dramaticky se klikatící silnici do vysokohorského sedla Do-chula, do výšky přes tři tisíce metrů. Odtud je možné pozorovat dechberoucí panorama himalájských sedmitisícovek, včetně nejvyšší hory Gangkar Punsum. Vynechat nemůžete ani bujně zarostlé údolí Punakha se stejnojmennou pevností tyčící se na soutoku "ženské" a "mužské" řeky. Opomenout nesmíte nejznámější bhútánský klášter Taktsang, který opravdu stojí za násvtěvu. S cestou dále na východ jako by se zastavil čas. Míjíte malá města, vesnice a domečky řídce roztroušené v údolích, v nichž panuje poklidné tempo venkovského života. Ostatních turistů významně ubývá a vám právě začíná životní zážitek – čeká na vás pravá tvář Bhútánu.

Návštěva této fascinující země je vhodná téměř pro každého. Můžete zde strávit dny v horách, naprosto nerušeni, přejít několik vysokohorských sedel, poznávat bohatou kulturu, tradice a starobylé dzongy, vyrazit na jednodenní výlety do hlubokých lesů a pozorovat vzácné ptactvo, nebo poznat Bhútán trochu netradičně – ze sedla jízdního kola. Cestu vám rádi přizpůsobíme na míru vašim přáním a představám. Ať už si vyberete jakoukoliv formu dovolené, na návštěvu Bhútánu budete ještě dlouho a s úsměvem na tváři vzpomínat.

Silný vítr a hudbu tradičních festivalů střídá naplňující ticho meditace

Prožití stavu čisté mysli doplňuje klid a důvěra. Filozofický směr mahájánového buddhismu protíná v Bhútánu snad každý aspekt života. Navštivte některou z mnoha buddhistických svatyň, obdivujte zlaté sochy Buddhy, právě tato filozofie je jedním z nejvíce fascinujících rysů Bhútánu.


Buddha,Dordenma,Statue,On,Blue,Sky,Background,,Giant,Buddha,,Thimphu,

TOP momenty z Bhútánu

Tradiční budhistické festivaly Tshechu

Při své návštěvě Bhútánu nesmíte opomenout tradiční budhistické festivaly Tshechu. Mystické tance barevných masek, které vyobrazují část ze života svatých, vám představí bhútánské tradice, kulturu a mytologii. Bhútánci věří, že jim tato podívaná přinese osvícení. Festivaly se konají napříč královstvím v různých časových obdobích, rádi vám návštěvu některého z nich naplánujeme.

Pokořte nejobtížnější trek světa

Změřte své síly s přírodou – vydejte se na Snowman trek, podle některých nejtěžší trek světa. Tři sta kilometrů dlouhá trasa bhútánským Himálajem, při které se pohybujete neustále v nadmořské výšce přes 4 000 metrů a překonáte mnoho pětitisícových sedel, je opravdovou výzvou. Připravte se na nezapomenutelný zážitek, který vás zavede na měsíc mimo civilizaci, do míst zasněžených horských štítů a nedotčené krajiny.

Pozorujte vzácného jeřába černokrkého

Bhútán je domovem až 670 druhů ptáků. Díky své nedotčené přírodě, z většiny zalesněné krajině a velmi řídké hustotě osídlení nabízí Bhútán ideální podmínky pro hnízdění ptactva, zároveň je hlavní migrační cestou do severských krajin. Vydejte se do přírody za pozorováním vzácných druhů, s trochou štěstí spatříte i nádherného jeřába černokrkého.

Zastavte se u klášteru Tygří hnízdo

Výstup k nejznámější bhútánské památce nelze vynechat. Řeč je o klášteru Taktsang, známý pod jménem Tiger’s Nest, neboli Tygří hnízdo. Klášter se tyčí vysoko v horách v nadmořské výšce 3 210 metrů. Jeho poloha na skalisku, devět set výškových metrů nad údolím, je naprosto neuvěřitelná. Prohlédněte si toto ikonické místo a vychutnejte si každý okamžik.

Kolik může poznávání Bhútánu s námi stát?

Zážitky jsou přeci k nezaplacení... Udělejte si alespoň rámcovou představu, na kolik vás taková cesta vyjde.

BHUTAN2
  • $
  • $
  • $

Nechci moc utrácet

60 000 Kč

Základní varianta, ubytování na úrovni 3*, nejlevnější letenky i z okolních letišť

  • $
  • $
  • $

Chci slušný standard

120 000 Kč

Standard náročného cestovatele, nejpohodlnější let z Prahy v economy, slušné 4* hotely

  • $
  • $
  • $

Chci to nejlepší

240 000 Kč

Letenky v businessu, nejlepší dostupné ubytování i všechny ostatní služby během cesty