Airbakers Airbakers
menu

Poznávání přírodních krás rozkvetlé Madeiry

Ideální délka:

1 až 2 týdny

Doba letu:

4 hodiny

Ideální doba:

květen – říjen

Aerial,View,Of,The,Northern,Coast,Of,Madeira,Islands,,From

Představte si hornatý ostrov omývaný vodami Atlantiku, posetý malebnými bílými domky, kavárnami a vyhlídkami na příboj, s úchvatnými botanickými zahradami a loďmi, které denně vyplouvají poslouchat zpěv velryb a pozorovat delfíny ve vlnách. Taková je portugalská Madeira – ostrov věčného jara.

U AirBakers je každá cesta originál – kompletně na míru podle vašich představ

Kvetoucí voňavými orchidejemi, hortenziemi v odstínech od modré přes fialovou až po nádechy růžové, exotickými a vznešenými strelíciemi a řadou dalších překrásných květin, Madeira si vaše romantické srdce získá hned při prvním probuzení v jejích zahradách. Tento portugalský ostrov nacházející se uprostřed Atlantického oceánu je díky své hornaté krajině a levádám vedoucím přes vinice a banánové plantáže vhodnou destinací pro všechny milovníky přírody, kteří po kratších či delších procházkách nádherným vnitrozemím ocení dobrou večeři a sklenku červeného dezertního vína.

Madeira je ideální destinací pro poznávání nádherné přírody bez nutnosti dlouhých přesunů. Doporučujeme vám se ubytovat v oblasti Funchalu, odkud dosáhnete na všechny krásy Madeiry do hodiny jízdy autem. Na co se na Madeiře můžete těšit? Na piktoreskní vesničky uprostřed divokých kopců, krásné botanické zahrady a výhledy na poloostrov Ponta de Sao Lourenco, který je ikonou celého ostrova. Jistě vás uchvátí přírodní jezírka Porto Moniz obklopená strmými skalisky, hory dosahující výšky téměř dva tisíce metrů nad mořem a také Santana – madeirský skanzen. Ty nejkrásnější výhledy naleznete při pěších procházkách okolo místních levád – zavlažovacích kanálů, které protínají snad všechna zakoutí tohoto romantického ostrova. Dny můžete zakončit ochutnávkou čerstvých mořských plodů, místních specialit a sklenky lahodného vína – Madeiry, či tradiční pálenky.

Madeira je především horskou destinací s drsným, kamenitým pobřežím. Co pozbývá na písčitých plážích vynahrazuje jinými skvosty, ale pokud by se vám po koupání přeci jen zastesklo, doporučujeme navštívit nedaleký ostrov Porto Santo, který nabízí pláž opravdu přepychovou. Pokud rádi trávíte čas v přírodě a oceníte panoramatické vyhlídky, Madeiru si jistě zamilujete – věříme, že je pro vás dokonalou destinací.

Ve vodách přilehlých Madeiře můžete pozorovat až 28 druhů kytovců

Naloďte se na jednu z mnoha vyhlídkových lodí a plujte vstříc majestátním velrybám – plejtvákům obrovským, vorvaňům, keporkakům a mnoha dalším – za doprovodu delfínů skotačících ve vlnách okolo přídi.

Humpback,Whale,Breaching,On,Pacific,Ocean,Background

TOP momenty z Madeiry

Prémiová golfová hřiště s výhledy na scénická panoramata

Madeira nabízí jedny z nejlepších golfových hřišť Evropy. Potěší vás nejen ideální podmínky k hraní tohoto oblíbeného sportu, ale také prémiový servis a panoramata, na které se nebudete moci vynadívat. Za úplnou špičku se na Madeiře označuje golfový klub Santo da Serra.

Hloubkové potápění ve vodách Atlantického oceánu

Oceán přilehlý Madeiře je proslulý skvělými podmínkami k potápění – jedněmi z nejčistších vod na světě s neobyčejně dobrou viditelností, pelagickými druhy ryb a šancí spatřit obrovská hejna makrel, kanice, manty, tuleně a mnoho dalších. Podmořské krásy můžete sledovat jako zkušení potápěči i jako úplní začátečníci pod dohledem instruktorů, nebo můžete absolvovat kurz potápění na nádech – freediving.

Projížďka na tradičních proutěných saních centrem města

Zažijte opravdu jedinečný moment a svezte se v proutěných saních z kopců vesnice Monte po silnici až téměř do středu hlavního města Funchal. Tato tradice pochází z 19. století, kdy místní obyvatelé používali sáně pro rychlou dopravu a zásobování právě na této trase. Sáně připomínající proutěné koše jsou řízeny dvěma bíle oděnými pány s typickými slaměnými klobouky – vy se nemusíte o nic starat, jen si naplno užívat jízdu.

Pestrobarevný karneval plný tance a zábavy

Událost podobnou slavnému karnevalu Ria de Janeira můžete zažít i na tomto portugalském ostrově. Menší, ale přesto velmi veselá a zábavná varianta brazilského festivalu probíhá na Madeiře v únoru, kdy ulicemi Funchalu prochází dlouhé průvody maškarně oděných tanečníků za chytlavých zvuku samby. V kombinaci s rozkvetlými zahradami na pozadí vzniká opravdu barevná slavnost, kterou si určitě nemůžete nechat ujít.

Kolik může cesta na Madeiru s námi stát?

Zážitky jsou přeci k nezaplacení... Udělejte si alespoň rámcovou představu, na kolik vás taková cesta vyjde.

Traditional,Houses,Of,Madeira,Island,In,Santana,(portugal)
  • $
  • $
  • $

Nechci moc utrácet

25 000 Kč

Základní varianta, ubytování na úrovni 3*, nejlevnější letenky i z okolních letišť

  • $
  • $
  • $

Chci slušný standard

40 000 Kč

Standard náročného cestovatele, nejpohodlnější let z Prahy v economy, slušné 4* hotely

  • $
  • $
  • $

Chci to nejlepší

80 000 Kč

Letenky v businessu, nejlepší dostupné ubytování i všechny ostatní služby během cesty

Na holičkách jsme ještě nikoho nenechali.

Přečtěte si co o nás naši klienti povídají.

S týmem Airbakers.com spolupracujeme řadu let. Své práci rozumí a dělají ji srdcem. Velice oceňujeme i to, že jsou schopni rychle řešit případné nesnáze, které naše klienty na cestách potkají. Za firmu Italy Gastro Promotion dáváme palec nahoru.

Jan Kopecký

jednatel společnosti, www.igp.cz

Postupně jsem Jirkovi a jeho týmu AirBakers.com svěřil rezervace všech svých cest a výletů, protože mě přesvědčil, že dokáže nalézt nejvýhodnější spojení kamkoliv po světě. Místa a zážitky, které doporučuje Jirka, mají vše, co člověk očekává a k tomu něco navíc.

Michal Votruba

Director Gradus RSJ, https://www.rsj.com/