Airbakers Airbakers
menu

Za odpočinkem, horami a malebnými vesničkami na Gran Canarii

Ideální délka:

1 až 2 týdny

Doba letu:

5 hodin

Ideální doba:

květen – říjen

pexels-marian-florinel-condruz-4051387

Nalaďte se na odpočinek s knížkou na pláži a koupání v Atlantském oceánu. Největší z Kanárských ostrovů vás překvapí také nádherným pohořím, přírodou a bílými domky malebných vesnic, ve kterých plyne čas vlastním tempem.

U AirBakers je každá cesta originál – kompletně na míru podle vašich představ

Obdivujte vrchy s kobercem borových lesů připomínající americké Skalnaté hory, malebnou architekturu horských vesniček či kilometry písečných dun podobných Sahaře. To vše završte odpočinkem na některé z úchvatných pláží a nechte se omývat vodou Atlantiku… Vychutnejte si Gran Canarii plnými doušky.

Největšímu z Kanárských ostrovů se často přezdívá „ostrov věčného jara“, nebo také „kontinent v malém“, a ne nadarmo. Je sopečného původu a krajina se tu dramaticky mění od svěžího severu plného zeleně a kvítí, přes hornaté vnitrozemí, až po pouštní jih – díky místním mikroklimatům tak můžete během jednoho dne zažít hned několik ročních období. Ať už vyrazíte kdykoliv v průběhu roku, můžete si být jisti, že místní počasí vás nezklame – Kanárské ostrovy jsou považovány za jedno z míst s nepříjemnějším podnebím na světě. Slunce tu svítí po většinu roku, díky blízkosti Atlantského oceánu tu ale nepanují tropická horka, teploměr jen málokdy vystoupá nad 30 stupňů Celsia.

Až přistanete na Gran Canarii, zamíříte nejdříve na jih a svou cestu začněte odpočinkem na některé z krásných písčitých pláží. Díky malé rozloze ostrova si zde můžete udělat základnu pro celý pobyt a podnikat odtud jednodenní výlety po celé Gran Canarii. Přestože je tato oblast především plážovou destinací, najdete tu i několik velmi malebných koutů a přírodních krás.

Zažijte odpoledne v písečných dunách Maspalomas, nazujte pevnou obuv a vydejte se roklí k panenské pláži Güi Güi nebo si udělejte roadtrip za malebnou architekturou a vynikajícími mořskými plody do Puerta de Mogán – jih Gran Canarie nabízí mnohem více než dovolenková letoviska. Zdejší hornaté vnitrozemí vás uchvátí. Za každou zatáčkou se objeví další překrásná scenérie, že nebudete vědět, kam se dívat dřív. Projděte si některou z horských tras, obdivujte západy slunce a noční oblohu u Roque Nublo, nebo jen podnikněte autovýlet a užívejte si výhledy proložené zastávkami v okolních vesničkách – možností je téměř neomezeně.

Dunas de Maspalomas tvoří úlomky korálů rozmělněné vlnobitím

Tato úchvatná krajina připomínající Saharskou poušť se rozkládá na ploše 400 hektarů a vytváří nádherné pozadí pro bílé domky okolních vesnic. Jemný písek pocházející z mořských korálů bude k vašim bosým chodidlům při procházce opravdu něžný.

The,Great,Desert,Dunas,De,Maspalomas,In,Gran,Canary

TOP momenty z Gran Canarie

Návštěva starobylého Arucasu

Město Arucas bohaté na historii se nachází v severní části ostrova, charakterizují jej rozsáhlé plantáže banánů a cukrové třtiny. Celé odpoledne a večer se procházejte dlážděnými ulicemi starobylého centra, zastavte se v jedné z mnoha hospůdek, nakupte suvenýry v místních obchůdcích a nezapomeňte na impozantní katedrálu San Juan Batista se svými tropickými zahradami uprostřed tohoto krásného města.

Za vynikajícím kanárským rumem

Nedaleko Arucasu se nachází vyhlášená výrobna kanárského rumu Fábrica del Ron Arehucas. Výrobna vznikla jako malá rodinná firma před více než 130 lety, dnes má místní produkce vynikající mezinárodní pověst. Poznejte výrobní proces a ochutnejte delikátní rumy a likéry, které popíjí i španělská královská rodina.

Odpočinek na kanárských plážích

Poznávání ostrova proložte odpočinkem na některé z pláží. Jednou z nejhezčích je Playa de Amadores s bělostným pískem. Díky koupání téměř bez vln je vhodná i pro ty nejmenší. Doporučujeme také Playa del Inglés, která se táhne více než tři kilometry, anebo některou z méně známých, a díky tomu prázdnějších pláží.

Potápění k vrakům u Puerta de Mogán

Puerto de Mogán je nejen přístavní městečko s malebnou architekturou barevných historických domů a vodních kanálů, ale také skvělá oblast pro potápění a šnorchlování. Potopte se k lodním vrakům Cermona II a Pecio Viejo a obdivujte podmořský svět kolem – hejna chrochtalů, cejnů, kranasů, trubkotlamek a dalších ryb, nezřídka můžete spatřit i rejnoky. Po ponoru si dopřejte odpočinku na místní pláži.

Na Gran Canarii vám rádi zajistíme i další aktivity dle vašeho přání. Doporučujeme pozorování delfínů z lodi nebo vyzkoušení jednoho z mnoha nabízených vodních sportů.

Kolik může cesta na Gran Canarii s námi stát?

Zážitky jsou přeci k nezaplacení... Udělejte si alespoň rámcovou představu, na kolik vás taková cesta vyjde.

Landscape,With,Coastal,Village,At,Tenerife,,Canary,Islands,,Spain
  • $
  • $
  • $

Nechci moc utrácet

20 000 Kč

Základní varianta, ubytování na úrovni 3*, nejlevnější letenky i z okolních letišť

  • $
  • $
  • $

Chci slušný standard

50 000 Kč

Standard náročného cestovatele, nejpohodlnější let z Prahy v economy, slušné 4* hotely

  • $
  • $
  • $

Chci to nejlepší

90 000 Kč

Letenky v businessu, nejlepší dostupné ubytování i všechny ostatní služby během cesty