Airbakers Airbakers
menu

Rýžové terasy, kulturní poznání a exotické chutě severního Vietnamu

Ideální délka:

3 až 4 týdny

Doba letu:

11 hodin

Ideální doba:

březen – červenec

Rice,Fields,On,Terraces,In,The,Sun,At,Mucangchai,,Vietnam.

Poznejte asijskou kulturu, fotogenická rýžová políčka zahalená v ranní mlze a zátoky s působivými krasovými skalami vystupujícími z moře. Do Vietnamu se vždy budete rádi vracet, a to pro exotické chutě street foodu a milé, usměvavé lidi.

U AirBakers je každá cesta originál – kompletně na míru podle vašich představ

Nasládlé vůně a barvy Vietnamu, tropické pláže obklopené palmami, rýžové terasy, špičaté siluety slaměných klobouků nón lá a východy slunce v růžovém oparu utváří zemi tak odlišnou od všech, které znáte. S hořkou historií, neuvěřitelně kulturně obohacující a plná přírodních krás, Vietnam je must see destinací každého cestovatele. Táhne se neuvěřitelných 1 650 km a každé jeho zákoutí je jedinečné – budete mít pocit, jako byste v jedné zemi procestovali celý svět. Jih Vietnamu je známý pro své tyrkysové moře a bělostné pláže, pokud vás ale láká spíše kulturní poznání, horské oblasti, krasové zátoky a aktivní dovolená, velmi vám doporučujeme severní Vietnam, který předčí všechna vaše očekávání.

Svou cestu začnete poznáváním Hanoje. Prozkoumejte živé uličky této pulzující metropole, ochutnejte místní street food, navštivte tržnice i posvátné chrámy. Budete překvapeni, co všechno Hanoj nabízí. Dále se vydáte do slavné Ha Long Bay zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, naprosto uchváceni okolní krásou budete proplouvat mezi krasovými útvary tyčícími se nad hladinu moře, a do oblasti Tam Coca, mezi tisíce rýžových políček obklíčených horami, řekami a malebnými vesničkami. Nezapomeňte na návštěvu horské oblasti Sapa s nejvyšší horou Indočíny – je nádherná.

Zavítejte do oblasti Ha Giang k čínskému pohraničí, čekají tu na vás jedinečné přírodní scenérie, přátelští lidé a nádech autentického Vietnamu. Oblast nejlépe poznáte při vícedenním výletu na motorce nebo v autě. Opravdové dobrodružství zažijete v krasovém národním parku Phong Nha s úchvatným jeskynním komplexem. Nejen, že zde můžete navštívit největší jeskyni světa a proplavávat dalšími, menšími komorami, ale i samotný krajinný ráz s kombinací hor, džungle a říček utkví v paměti nejednoho návštěvníka. Poté se už můžete těšit na zasloužený klid a odpočinek v Hoi An – významném historickém obchodním centru s koloniální architekturou. Čekají vás tu úzké barevné uličky plné obchůdků a stánků s lahodným občerstvením, historické pamětihodnosti a pivo za 5 Kč – ideální zakončení intenzivní a nezapomenutelné cesty Vietnamem.

Cestu vám rádi přizpůsobíme na míru. Poznávání přírodních a kulturních památek Vietnamu může být tak intenzivní, nebo tak pomalé a klidné jak jen si budete přát. Cesta je tak vhodná opravdu pro každého včetně starších osob nebo rodin s dětmi.

Pod svým úsměvěm skrývají Vietnamci mnoho tváří

Ve Vietnamu se spolu mísí lidé mnoha kultur a náboženství, setkat se můžete s buddhismem, taoismem i s množstvím lidových vyznání. Naleznete zde také příslušníky více než padesáti různých etnik, a právě tento kolorit dělá Vietnam tak úchvatným místem k poznávání.

Beautiful,Woman,With,Vietnam,Culture,Traditional,Dress,vintage,Style,vietnam

TOP momenty z Vietnamu

Ponořte se do rajské scenérie idylických vodopádů Ban Gioc

Vodopády Ban Gioc jsou jedněmi z největších a nejpůsobivějších vodopádů ve Vietnamu. Několik vrstev hor, neprostupné pralesy a tyrkysová voda bělající za melodického šumu utváří z této lokality opravdový ráj jak z pohlednice. Ban Gioc se nachází až na samé hranici s Čínou, díky své odlehlé poloze zde můžete kromě vodopádů poznat také autentický, turismem nepoznamenaný Vietnam.

Chuť citronové trávy a vůně koriandru ve stáncích s rychlým občerstvením

Vietnamská kuchyně patří k jedněm z nejlepších v jihovýchodní Asii, její pokrmy jsou plné sladkého pohlazení manga, aromatické citronové trávy, svěží limetky i ostrého zázvoru a chilli. Vyzkoušejte nové chutě a vůně na jedinečné food tour v Hanoji – objevíte exotické kombinace a dozvíte se více o místních kulinářských zvycích.

Světoznámá zátoka Ha Long s komfortem soukromé lodi

Populární Ha Long Bay zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO je opravdovým must see při cestě severním Vietnamem. Proplouvejte mezi strmými vápencovými skalami čnícími vysoko nad vodní hladinu, nechte se uchvátit touto unikátní krajinou. Zastavte na jednom nebo více z tropických ostrůvků nebo relaxujte na palubě s drinkem v ruce, loď budete mít jenom sami pro sebe. Plavby jsou obvykle vícedenní.

Poznávání zvyků a tradic ve vietnamských vesnicích

Vietnam je země plná koloritu a kontrastů. Lidé se zde hlásí k různým etnickým menšinám, poznejte, jak rozdílné jsou zvyky a tradice etnik Hmong, Dao, Tao a dalších v oblasti Sapa. Toto osobní setkání bude opravdu obohacujícím momentem ve Vietnamu, na který budete dlouho vzpomínat.

Kolik může cesta do Vietnamu s námi stát?

Zážitky jsou přeci k nezaplacení... Udělejte si alespoň rámcovou představu, na kolik vás taková cesta vyjde.

Vietnam’s,Incense,Village,Prepares,For,New,Year,Celebrations,,Incense,Sticks
  • $
  • $
  • $

Nechci moc utrácet

40 000 Kč

Základní varianta, ubytování na úrovni 3*, nejlevnější letenky i z okolních letišť

  • $
  • $
  • $

Chci slušný standard

80 000 Kč

Standard náročného cestovatele, nejpohodlnější let z Prahy v economy, slušné 4* hotely

  • $
  • $
  • $

Chci to nejlepší

160 000 Kč

Letenky v businessu, nejlepší dostupné ubytování i všechny ostatní služby během cesty