Airbakers Airbakers
menu

Jižní ostrov Nového Zélandu – Rozmanitost, přírodní bohatství a jedinečné zážitky na každém kroku.

Ideální délka:

2 až 3 týdny

Doba letu:

23 hodin

Ideální doba:

listopad - březen

MtCook-LakePukaki-Aoraki

Vydejte se na cestu divokým Jižním ostrovem, kde se proplétají neuvěřitelné přírodní scenérie všech klimatických pásem s dobrodružstvím a unikátními zážitky.

Jižní ostrov je pro svou panenskou přírodu právem považován za jednu z nejkrásnějších destinací na světě. Krajina se bude každou chvíli proměňovat přímo před vašima očima, od zasněžených vrcholků Alp a deštných pralesů přes tajemná zákoutí Marlborough Sounds až po úrodné pastviny, zlatavé pláže a nekonečně vinice. Tady dostanete vše v jednom.

Zajistíme vám pronájem auta, motorky či campervanu a vy můžete vyrazit na cestu, na kterou jen tak nezapomenete. I přes drobnou velikost ostrova se ani během přejezdů nudit nebudete, variabilita je ohromná a každý kilometr čtvereční nabízí příležitosti k poznávání a nové objevy. Nechte se pohltit čistou přírodní krásou, pohostinností místních obyvatel a jejich bohatou kulturou.

Ať už toužíte po dobrodružství a zábavě nebo odpočinku a kulinářských zážitcích, tady si najde každý to své. Navštívte nejdramatičtější část ostrova, národní park Fiordland, s úchvatnými fjordy a ledovcovými jezery. Vypravte se po stopách Pána prstenů do mýtické Středozemě. Plavte se na kajaku národním parkem Abel Tasman, kde se setkáte i se zdejšími obyvateli – vzácnými ptáky kiwi, papoušky Kea a tučňáky. Ochutnat musíte vyhlášený Savignon Blanc z místních vinic Marlborough.

To nejlepší z Nového Zélandu okusíte při některé z velkolepých horských túr. Great walks jsou několikadenní trasy, které vás uchvátí svou pestrostí a nádhernými výhledy. Milford Track je dokonce považována za jednu z nejkrásnějších stezek na světě. Vydejte se přes deštné pralesy a údolí lemované ledovci a zažijte neopakovatelnou atmosféru největšího novozélandského parku. Zklamaní nebudou ani méně zdatní turisté, stačí popojít pár metrů ze silnice a ostrovní příroda vás oslní i zde.

Nejen milovníci adrenalinu propadnou energii města Queenstown. Ne nadarmo je mu přezdíváno světová metropole dobrodružství. V této oblasti strávíte pár posledních dní svého pobytu a naberete sílu před dlouhým letem domů. Čeká na vás dlouhý seznam vzrušujících aktivit a spoustu zábavy. Co takhle seskok padákem, bungee jumping nebo paragliding? Jedinečná atmosféra tohoto místa vás pohltí natolik, že se pustíte i do věcí, o kterých jste si mysleli, že na ně nikdy nenajdete odvahu.


Objevte fjord Milford Sound

Čtyřdenní pěší trasa, původní stezka domorodých Maorů, prochází unikátní přírodou novozélandského národního parku Fiordland. Užíjte si 50kilometrový trek, vedoucí horami, ledovcovými údolími a deštnými pralesy. Když vás k ústí řeky Clinton přepraví loď, před vámi jsou dny plné scénických panoramat, tři noci na horských chatách a závěrečný sestup k fjordu Milford Sound. Pokud jste vyznavačem pěší turistiky, jedné z nejkrásnějších stezek světa prostě nemůžete říct ne. 

Milford Sound

TOP momenty z Jižního ostrova

Probádejte světélkující jeskyně Gloworm v Charlestonu

Nechte se unášet podzemními vodami pod světelným třpytem tisíců světlušek. Zdejší síť jeskyní je domovem larev hmyzu, které v naprosté tmě díky chemickým reakcím svítí a blikají. Zažijte oblohu plnou hvězd jen na dosah ruky. Pokud chcete intenzivnější zážitek, projeďte se touto nádherou na nafukovacím kruhu. 

Po stopách Pána prstenů

Kdo by se nechtěl vypravit po stopách Froda Pytlíka? Nový Zéland se stal po uvedení této trilogie do kin synonymem mýtické Středozemě. Poznejte i vy na vlastní kůži dechberoucí přírodní skvosty známé z filmu Pán prstenů. Provedeme vás slavnými filmovými lokacemi i méně známými natáčecími místy. Čekají na vás skalní stěny a vodopády v Milford Sound, Mlžné hory, les Snowdon forest a mokřady Kepler Mire v parku Fiordland nebo věhlasné království Rohan v Deer Park Heights poblíž Queenstownu. 

Výstup na ledovec Franz Josef

Objevte ohromující ledové útvary a seznamte se s neustále se měnícím prostředím ledovce Franz Josef. Příští návštěva již může být zcela jiná. Úzké trhliny, ledové věže a jeskyně, tímto mrazivým terénem vás provede zkušený vůdce. Netroufáte-li si na pěší výpravu, zařídíme pro vás výlet vrtulníkem. Pohled z ptačí perspektivy na ledové masy a okolní hory bude patřit k těm nejlepším zážitkům, které si z ostrova odvezete. 

Ochutnejte Sauvignon Blanc přímo v Marlborough

Navštivte centrum novozélandského vinařského ráje, vinice v oblasti Blenheim. V samotném srdci marlboroughského regionu se ponořte do vůní a chutí, kterými zdejší víno oplývá. Ať už se rozhodnete pro krátký výlet mezi vinicemi na kolech nebo celodenní výpravu po stopách toho nejlepšího, co Marlborough nabízí, vyhlášený Savignon Blanc nezklame ani ty náročnější milovníky vína. 

Kolik může cesta na Jižní ostrov s námi stát?

Zážitky jsou přeci k nezaplacení... Udělejte si alespoň rámcovou představu, na kolik vás taková cesta vyjde.

Explore,The,Wild,And,Rugged,Northern,Most,Point,Of,The
  • $
  • $
  • $

Nechci moc utrácet

60 000 Kč

Základní varianta, ubytování na úrovni 3*, nejlevnější letenky i z okolních letišť

  • $
  • $
  • $

Chci slušný standard

120 000 Kč

Standard náročného cestovatele, nejpohodlnější let z Prahy v economy, slušné 4* hotely

  • $
  • $
  • $

Chci to nejlepší

240 000 Kč

Letenky v businessu, nejlepší dostupné ubytování i všechny ostatní služby během cesty