Airbakers Airbakers
menu

Yellowstone, Grand Canyon, slavná města a scénický road trip americkým západem

Ideální délka:

2 až 6 týdnů

Doba letu:

13 hodin

Ideální doba:

duben – říjen

Yosemite

Poznejte krásy Kalifornie, Arizony, Utahu a dalších amerických států, střídejte divoké národní parky, poušť, lesy a pláže, a nejslavnější města světa jako Los Angeles, hříšné Las Vegas a umělecké San Francisco. Najezdíte stovky kilometrů, ale ty dechebroucí výhledy všude kolem vás nikdy nezevšední.

U AirBakers je každá cesta originál – kompletně na míru podle vašich představ

Poznávání krás jihozápadu USA bude jedním velkým road tripem. Zajistíme vám pronájem prostorného osobního automobilu anebo obytného vozu, naplánujeme itinerář na míru a vy už pak jenom vyrazíte na cestu. Spát můžete v motelech u dálnice i v luxusních resortech s bazénem, anebo v jednoduchých kempech. Navštívení všech bodů zájmu vypsaných níže vyžaduje alespoň čtyři týdny dovolené, rádi vám ale sestavíme kratší či delší trasu dle vašich časových a finančních možností. Tak jste připraveni?

Po dlouhém transatlantickém letu se ocitnete hned v jednom z nejúchvatnějších měst USA – v kalifornském San Franciscu. Nasajte plnými doušky jeho hippie vibe, ochutnejte čerstvě vylovené mořské plody na promenádě Fisherman’s Wharf a projeďte se tradiční lanovou tramvají. Kochejte se pestrobarevnými domky a městskými parky, nebo exponáty v jedné z mnoha galerií či muzeí. Nezapomeňte navštívit proslulou, přísně střeženou věznici Alcatraz, a projděte se po světoznámém červeném mostě Golden Gate. Pak už bude čas opustit velkoměsto a poprvé okusit severoamerickou přírodu – věřte, že vám sebere dech.

Vykoupejte se v průzračném a neuvěřitelně scénickém jezeru Tahoe nebo si půjčte paddle board a pádlujte podél jeho břehu. Toulejte se lesy a mezi skalami národního parku Yosemite, a nezapomeňte si vyfotit jeho velkolepé výhledy. Obdivujte obří borovice národního parku Sequoia – dorůstají i více než sto metrů! Bujné vegetaci hustých lesů pak kontrastuje vyprahlé Údolí smrti, v jehož rozlehlých pánvích nenaleznete nic než vyschlá solná jezera a písečné duny sužované úmorným horkem.

Dalším bodem na vaší cestě bude slavné Los Angeles a Hollywood, kde si užijete plážového života a nahlédnete do zákulisí tvorby velkých seriálů a filmů. Navštívíte tak ikonická místa jako Chodník slávy nebo Rodeo Drive, než se vydáte dále do uvolněného a věčně slunečného San Diega. Zajeďte si také do národního parku Joshua Tree a k funky křesťanskému svatostánku Salvation Mountain – uměleckému dílu pod širým nebem, vytvořenému z pestrobarevného odpadu, vyznávajícímu lásku k Bohu trochu jinak, než jsme u křesťanství zvyklí. V noci to pak můžete roztočit v Las Vegas při partičce pokeru a další den se vydat k světoznámým pouštním monumentům: Grand Canyon, Bryce Canyon, Horseshoe Bend, Antelope Canyon, Arches NP a Monument Valley. Ač všechny sdílí svou terakotovou barvu a polohu uprostřed pouště, každý z monumentů je jedinečný, nesmírně fotogenický a stojící za návštěvu. V Utahu je možné se zastavit ještě v národním parku Zion nebo v arizonském Saguaru s obrovskými kaktusy.

Dále vás čeká dlouhý přesun na sever až k vyhlášenému národnímu parku Yellowstone. Připravte se na surovou divočinu, kde tmavě zelené lesy střídají bizony spásané planiny, a termální prameny, gejzíry a jezírka ozvláštňují subalpínskou krajinu. Při troše štěstí můžete v Yellowstonu spatřit i vlky a medvědy Grizzly, a také spoustu menších, ale neméně úchvatných zvířat včetně ohrožených druhů. Nazujte pohorky a prochoďte yellowstonské traily, zkuste rafting, rybaření a kempujte ve stanu uprostřed lesů. Až budete americkou divočinou plně nabaženi, můžete se buď vrátit  zpět do Kalifornie a uzavřít tak svůj okruh po krásách západního USA, anebo si cestu ještě prodloužit o návštěvu Seattlu a států Washington a Oregon. Před návratem do San Francisca se v každém případě ještě zastavte v národním parku Redwood, který se podobně jako Sequoia NP pyšní gigantickými borovicemi, a také na skleničku lokálního vína ve vinařském regionu Napa Valley.

Majestátní červenooranžové pískovce jsou pro Indiány posvátné

Stolové pahorky Monument Valley, jak kdyby mistrem vytesané, byly ve skutečnosti vyryty řekami meandrujícími po rozlehlé Koloradské plošině. Za svou rezavou barvu vděčí oxidu železitému a dnes jsou nejen symbolem amerického západu, ale také "svatyní přírody a ducha" indiánského kmenu Navajo.

Sunrise,View,At,Monument,Valley,,Arizona,,Usa

TOP momenty z USA

L.A. proslavené z filmů a seriálů

Los Angeles je mnohem více než jen hlavní město filmu a TV, přesto je od této své role neoddělitelné a zvlášť pokud jste v L.A. poprvé, nemůžete vynechat ikonická místa jako Hollywood Boulevard a Walk of Fame. Poté obujte lepší obuv a pěšky vystoupejte na Mt. Lee ke kultovnímu nápisu HOLLYWOOD, který je mimochodem také skvělým místem k pikniku. Nahlédněte do zákulisí Universal Studios, užijte si nákupy v Beverly Hills a den zakončete na oblíbené Griffith Observatory, odkud je nádherný výhled na západ slunce.

Obdivujte stromové giganty dosahující výšky přes sto metrů

Navštivte jeden z národních parků Redwood nebo Sequoia porostlý nejvyššími stromy světa: jehličnatými sekvojemi. Nejvyšší z nich měří 115 metrů, a každý z nich vám svou mohutností a krásou sebere dech. Zkuste obejmout kmen s obvodem i více než sedm metrů, anebo projeďte skrz vydlabaný strom autem. Atmosféra sekvojových lesů je až magická, a zaručeně se budete cítit ve spojení s Matkou přírodou.

Pouštní monumenty, dominanty amerického západu

Přírodní úkazy, které zná celý svět: siluety stolových skal Monument Valley, masivní a geologicky fascinující Grand Canyon a Bryce Canyon, fotogenický Horseshoe Bend nebo dechberoucí Antelope Canyon s neuvěřitelnou hrou světla a stínů. Navštivte všechny tyto ikonické útvary, obdivujte jejich rozlohu a sledujte, jak se do jejich terakotově zbarvených stěn opírá slunce.

Scénický road trip po State Route 1

Občas i cesta může být cíl, tak si nakupte brambůrky, sedněte za volant a projeďte se po stovky kilometrů dlouhé Pacific Coast Highway, známé také jako California State Route 1, kopírující linii pobřeží. Po cestě kromě úchvatných výhledů potkáte slunné pláže, surfaře užívající si příboj, městečka jak kdyby zapomenutá v čase... 

Kolik může poznávání západního USA s námi stát?

Zážitky jsou přeci k nezaplacení... Udělejte si alespoň rámcovou představu, na kolik vás taková cesta vyjde.

Sunrise,View,At,Monument,Valley,,Arizona,,Usa
  • $
  • $
  • $

Nechci moc utrácet

80 000 Kč

Základní varianta, ubytování na úrovni 3*, nejlevnější letenky i z okolních letišť

  • $
  • $
  • $

Chci slušný standard

160 000 Kč

Standard náročného cestovatele, nejpohodlnější let z Prahy v economy, slušné 4* hotely

  • $
  • $
  • $

Chci to nejlepší

240 000 Kč

Letenky v businessu, nejlepší dostupné ubytování i všechny ostatní služby během cesty