Airbakers Airbakers
menu

Slunná, palmami a mrakodrapy lemovaná Florida

Ideální délka:

2 týdny

Doba letu:

9 hodin

Ideální doba:

prosinec – červen

florida-uvodni2

Poznejte americký stát, kterému se právem přezdívá „The Sunshine State“. Dostane vás svými plážemi hezčími než z pohlednice a kluby, co nikdy nespí, protože jsou příliš zaneprázdněné tančením.

U AirBakers je každá cesta originál – kompletně na míru podle vašich představ

Opálená, sluncem zalitá Florida je bezedná margarita a nikdy nekončící zábava, jsou to pláže jemné a bělostné jako moučkový cukr a cool mokřady plné aligátorů. Florida vám dovolí odpoutat se – od práce, od stresu, od zimy a reality. Nechte si od nás poskládat dovolenou na míru a nebudete litovat. Svou cestu strávíte tak aktivně nebo tak odpočinkově, jak jen budete chtít: můžete dlouhé dny chytat bronz na Miami Beach nebo si pronajatým automobilem udělat nezapomenutelný road trip podél pobřeží. Po cestě potkáte nespočet přírodních rezervací, velkoměst, zábavních parků i botanických zahrad a zjistíte, že Florida je mnohem rozmanitější, než jste si mysleli.

Vaše letadlo přistane v jednom z nejslavnějších měst nejen Floridy, ale celého USA – v pulzujícím Miami. Svým tropickým počasím, idylickými plážemi, živou kulturou a Kubou inspirovanou gastronomií vás město hned vtáhne a už nepustí. Pronajměte si auto a zajeďte si nasávat sluneční paprsky s drinkem v ruce, vyzkoušejte windsurfing a další vodní sporty na světoznámé South Beach a nezapomeňte si vyfotit ikonické pestrobarevně malované věže pobřežní hlídky.

Až se nabažíte latinskoamerické kultury, klubů a prosklených panoramat, vyjeďte na okružní road trip za dalšími lákadly Floridy, se scenériemi jak z katalogů všude kolem. Zastavte se na plážích Fort Lauderdale a v Motýlím světě – největší expozici živých motýlů na světě pečující o více než 20 000 nádherných, obrovských exemplářů. Poté vás nečeká nic jiného než Kennedyho vesmírné středisko s rozsáhlou výstavou vesmírné techniky a historie dobývání kosmu. Součástí areálu je také IMAX kino a reálný raketoplán Atlantis. Středisko ale nabízí něco ještě unikátnějšího – něco, z čeho se vám zatají dech: můžete být svědky startu rakety SpaceX v přímém přenosu. Rakety zde startují několikrát ročně a my vám rádi vaší cestu naplánujeme tak, abyste mohli být u toho.

Kennedyho vesmírným střediskem ale zábava nekončí. Jen hodinu jízdy od něj se nachází Orlando známé především pro své zábavní parky. Je to město vzrušení, požitků a fantazie, ve kterém jak kdyby lusknutím prstu zapomenete na veškerý stres a povinnosti. Ať už si vyberete Disney Magic Kingdom, Islands of Adventure nebo třeba Legoland, nenechte se zmást – zábavní parky rozpumpují adrenalin v žilách nejen dětem, ale i dospělým. Noční zábavu pak zajistí jedny z nejlepších klubů USA.

Vaše cesta bude dál pokračovat podél pobřeží oceánu, přes proslulou Daytona Beach až do nejstaršího amerického města St. Augustine. Město je díky své 450 let staré španělské architektuře, malebným uličkám a poklidné náladě výrazným protikladem těch pulzujících prosklených metropolí. Prohlédněte si starou dřevěnou školu a historické vězení, pevnost Castillo de San Marcos a vstupní bránu do Starého města. Město je navíc opředeno mnoha historkami o tom, že v něm straší. Zjistěte, zda se zakládají na pravdě při tajemné a hrůzu nahánějící ghost tour uprostřed noci.

Cesta zpět na jih do Miami povede podél pobřeží Mexického zálivu. Po cestě se můžete osvěžit v krasové jeskyni Ďáblovo doupě a zpestřit si den kulturou v galerii Salvadora Dalího. Poznejte také města jako St. Petersburg alias St. Pete a kosmopolitní Tampu, a zastavte se v muzejním komplexu The Ringling a v akváriu MOTE. Půjčte si kajak a prozkoumejte místní přírodu v Rookery Bay a rozhodně nevynechejte národní park s aligátory a kapustňáky Everglades. Než odletíte zpět do Evropy, na několik dní ještě dopřejte svému tělu ničím nerušený relax na tropických ostrovech Florida Keys – perle Mexického zálivu.

Pobřeží Floridy se pyšní 1 320 km písečných pláží

Párty pláže, nuda pláže, gay pláže i pohodové pláže pro rodiny s dětmi – Florida nabízí něco pro každého. Mezi ty nejkrásnější patří Clearwater Beach a Fort Lauderdale Beach s neuvěřitelně azurovou vodou a bělostným pískem.
Jupiter,Island,In,Florida,Long,Coastal,Beaches,Along,Florida’s,East

TOP momenty z Floridy

Florida Keys a.k.a. ultimátní tropický getaway

Florida Keys, pás scénických ostrovů a ostrůvků táhnoucí se Mexickým zálivem, je synonymem tropického ráje. Tak se převlékněte do plavek, nasaďte sluneční brýle a užijte si ničím nerušený relax na bělostných, palmami stíněných plážích. A až vás slunění se omrzí, můžete vyrazit na proslulý Key West ochutnat oblíbený limetkový koláč a navštívit dům a muzeum Ernesta Hemingwaye, nebo rybařit na Islamorada. Co vás ale na Florida Keys uchvátí nejvíce jsou až kýčovité západy slunce.

Buďte svědky ikonického automobilového závodu Daytona 500

Mezitím, co celý svět bude sledovat jednu z nejdůležitějších sportovních událostí celého roku na televizních obrazovkách, vy budete přímo u toho – jen pár metrů od nejlepších závodníků historie svištících klopenými zatáčkami rychlostí přes 320 km/h, vtaženi do vzrušující atmosféry spolu s nimi. Slavný Daytona 500 race, nejprestižnější ze série NASCAR, se pořádá každoročně na konci února – a vy u toho nesmíte chybět.

Plavejte s kapustňáky v Crystal River

Zhluboka se nadechněte a ponořte hlavu pod hladinu mezi kapustňáky – obrovské, ale mírumilovné vodní savce. Tato jedinečná příležitost se nabízí v zimních měsících, kdy se kapustňáci z celého Mexického zálivu shromažďují po stovkách u termálních pramenů Crystal River, kde se jim dostává příjemnější teploty vody. Naučte se tady o jejich biologii, setkejte se s nimi na dotek – pochopíte, proč se jim přezdívá "něžní obři".

Vraťte se do dětství v jednom z té obrovské spousty zábavních parků

Zábavní parky neboli theme parks obchodují s fantazií malých i velkých. Floridské Orlando by se dalo nazývat hlavním městem horských drah a kolotočů, a to v celosvětovém měřítku – v jeho okolí najdete více než tucet zábavních parků. Ať už si vyberete snový Disney World, Legoland, Busch Gardens kombinující pouťové atrakce se ZOO, anebo park Universal Studios který vás přenese do světa Harryho Pottera nebo Marvel komiksů, ocitnete se na vlně zábavy, jakou jste ještě neviděli.

Kolik může cesta na Floridu s námi stát?

Zážitky jsou přeci k nezaplacení... Udělejte si alespoň rámcovou představu, na kolik vás taková cesta vyjde.

Miami,,Florida,,Usa,Tropical,Downtown,Skyline.
  • $
  • $
  • $

Nechci moc utrácet

30 000 Kč

Základní varianta, ubytování na úrovni 3*, nejlevnější letenky i z okolních letišť

  • $
  • $
  • $

Chci slušný standard

80 000 Kč

Standard náročného cestovatele, nejpohodlnější let z Prahy v economy, slušné 4* hotely

  • $
  • $
  • $

Chci to nejlepší

160 000 Kč

Letenky v businessu, nejlepší dostupné ubytování i všechny ostatní služby během cesty