Airbakers Airbakers
menu

New York City: Metropole prosklených panoramat, nakupování a světových galerií

Ideální délka:

3 až 10 dní

Doba letu:

8 hodin

Ideální doba:

celoročně

NYC-Night-view

Navštivte město nekonečných možností, kultury, sportu a zábavy – město, ve kterém se nikdy nebudete nudit. Poznáte ikonická místa známá ze slavných filmů a seriálů, i neotřelé zajímavosti, o kterých jste možná nikdy neslyšeli.

U AirBakers je každá cesta originál – kompletně na míru podle vašich představ

Nač cestovat napříč kontinenty po celé planetě, když stačí navštívit jediné město a v něm najít širý svět. New York to má všechno – Čínskou čtvrť i Malou Itálii, multikulturní vibe, obchody, výborné restaurace, prvotřídní muzea i světové galerie, zeleň a klid Central Parku a vysokou Empire State Building. A sochu Svobody! Tak si dejte pár hotdogů a zapijte je litrem coly, vyfoťte se na slavném Times Square a večer se zabavte představením na Broadwayi. New York vás chytne a už nikdy nepustí!

Po příletu do New Yorku se ubytujete v hotelu dle vašich preferencí, a pak už můžete vyrazit poznávat město. Možnosti jsou nekonečné! V New Yorku si najde své milovník umění i architektury, sportovní fanoušek i nadšenec do nakupování. Začněte návštěvou slavných newyorských dominant jako jsou socha Svobody, rušná Wall Street, impozantní St. Patrick's Cathedral, populární Rockefeller Center, proslulý Grand Central Terminal nebo historická Veřejná knihovna v New Yorku, která vás oslní svou architekturou. Uctěte památku obětem teroristického útoku u memoriálu 9/11 a projděte se po majestátním brooklynském mostě. Kosmopolitnost města doceníte v Čínské čtvrti a Malé Itálii, a jeho rozlohu pak z některé z vyhlídkových plošin: ze slavné Empire State Building, oblíbené Top of the Rock nebo supermoderní Summit One Vanderbilt či One World Observatory – výběr je jen na vás.

Nejen děti si užijí den v Bronx ZOO – jedné z největších zoologických zahrad na světě – a na pouťových atrakcích Coney Island. Zvlášť při špatném počasí doporučujeme navštívit některé ze škály muzeí a galerií, ať už si vyberete vojenské a námořní muzeum Intrepid, Guggenheimovo muzeum moderního umění nebo expozici streetartového umělce Banksyho. Na nákupy doporučujeme slavnou Fifh Avenue nebo stylovou čtvrť SoHo, která oplývá značkovými butiky a prestižními obchody s uměním. Odpočinout si od ruchu velkoměsta můžete v jednom z mnoha jeho parků, s velkorysým Central Parkem v čele, a nejlepší fotku manhattanského panoramatu pořídíte s odstupem: z paluby lodi plující po Hudsonu nebo ze břehu brooklynské Heights Promenade.

Na večer vám rádi naplánujeme dokonalé rande s představením na Broadwayi, v Metropolitní opeře, jazzovém klubu Blue Note New York nebo v komediálním klubu Comedy Cellar a poté se vydáte na pořádný steak do restaurace Ruth's Chris. Než z New Yorku odletíte, ještě se nezapomeňte podívat na nádhernou Chrysler Building, navštívit Radio City Music Hall, nechat se oslnit světlem neonů na Times Square a ochutnat pravý newyorský hot dog. New York toho nabízí tolik, že jedna návštěva nikdy nestačí, a jen co nasajete ten opravdový newyorský vibe, budete mít tendenci se sem znovu a znovu vracet. Program vám samozřejmě přizpůsobíme na míru tak, abyste ze své návštěvy "Big Apple" vždy vytěžili to nejlepší.

Pohled dolů z mrakodrapů je sice dechberoucí...

...ale pohled dolů na mrakodrapy je ještě o něco lepší. Zažijte pořádnou dávku adrenalinu a proleťte se vrtulníkem nad jedním z nejobdivuhodnějších měst na světě. Prohlédnete si jeho dominanty z nové perspektivy, pochopíte propracovaný systém ulic a doceníte rozlohu Central Parku.

New,York,City,Block,In,Daytime,,Aerial,Photography

TOP momenty z New Yorku

Obdivujte exponáty světových muzeí a galerií

New York nabízí nepřebernou škálu muzeí a uměleckých galerií s tak rozsáhlými expozicemi, že by ani celé týdny či měsíce nestačily, abyste je prošli všechny. Ať už dáte přednost Metropolitnímu muzeu umění MET, Americkému přírodovědnému muzeu, galerii moderního umění MoMA nebo třeba vojenskému a námořnímu muzeu Intrepid, nikdy neuděláte chybu.

Central Park: odpověď na ruch a shon hlasitého Manhattanu

New York nikdy nespí – a ač je to to, co dělá New York New Yorkem, občas je prostě potřeba vypnout. Přesně pro tyhle chvíle je tu Central Park: oáza klidu uprostřed džungle mrakodrapů. Tento veřejný městský park má rozlohu více než 340 hektarů a jeho pěšiny jsou v součtu 58 mílí dlouhé. Hoďte pár mincí do fontány, sledujte dovádějící psy, půjčte si brusle na ledním kluzišti a na chvíli zapomeňte, že jste v jednom z nejrušnějších velkoměst na světě.

Přispat si do dvanácti a pak sklenka mimosy – to je newyorský brunch

Brunch, složený ze slov breakfast – snídaně – a oběd, neboli lunch, je klasikou jak zahájit víkendový den. Podává se kolem poledne, protože kdo by po protančené noci vstával dřív, a kromě snídaňových jídel jako jsou lívance, banánový chlebíček nebo vajíčka na všechny způsoby se servíruje také alkohol: typická je pomerančová mimosa s proseccem nebo ostřejší Bloody Mary založená na rajčatové šťávě, tabascu a vodce.

Nechte se vtáhnout sportovní atmosférou utkání New York Rangers

Mrkněte na sportovní klání v nejslavnějším stadionu světa: v proslulém Madison Square Garden na Sedmé Avenue. Sledujte naživo hokejové utkání New York Rangers proti jednomu z jejich soků, anebo zápas v basketbalu v čele s New York Knicks. Sportovní atmosféra pohltí nejen věrné fanoušky amerických týmů!

Kolik může cesta do New Yorku s námi stát?

Zážitky jsou přeci k nezaplacení... Udělejte si alespoň rámcovou představu, na kolik vás taková cesta vyjde.

new york cityscape, tourism concept photograph
  • $
  • $
  • $

Nechci moc utrácet

35 000 Kč

Základní varianta, ubytování na úrovni 3*, nejlevnější letenky i z okolních letišť

  • $
  • $
  • $

Chci slušný standard

70 000 Kč

Standard náročného cestovatele, nejpohodlnější let z Prahy v economy, slušné 4* hotely

  • $
  • $
  • $

Chci to nejlepší

100 000 Kč

Letenky v businessu, nejlepší dostupné ubytování i všechny ostatní služby během cesty