Airbakers Airbakers
menu

Velkolepá města, historie a kultura podél východního pobřeží USA

Ideální délka:

8 až 12 dní

Doba letu:

8 hodin

Ideální doba:

celoročně

Amazing,Panorama,View,Of,New,York,City,Skyline,And,Skyscraper

Čtyři úchvatná města za jednu cestu – a v nich nesčetně galerií a muzeí, výborných restaurací světové úrovně, kulturních představení, vzrušujících sportovních utkání a jako třešnička na dortu dechberoucí Niagarské vodopády z nové perspektivy.

U AirBakers je každá cesta originál – kompletně na míru podle vašich představ

Východní pobřeží USA to má všechno: prosklené mrakodrapy, světové show, dlážděné historické uličky s útulnými hospůdkami i nádhernou přírodu. Ponořte se do té záplavy historie, kultury, kulinářských zážitků a zábavy, nebudete litovat. Za jednu cestu navštívíte New York, Boston, Washington D.C. i Philadelphii se vším, co tato města nabízí. Prohlédnete si ikonické panorama z výšky 260 metrů obchodního centra Rockefeller, navštívíte Bílý dům i Kapitol, budete se plavit kolem dechberoucí sochy Svobody a ochutnáte Philly Cheesesteak i vychlazeného Sama Adamse. Na vlastní oči uvidíte ty nejdůležitější místa USA – místa, kde se podepsala Deklarace nezávislosti, kde se denně schází kongres i kde studují ty nejlepší mozky světa. Svou cestu zakončíte scénickým letem nad majestátními Niagáry, vodopády, které vám hned při prvním pohledu podlomí kolena.

Z Evropy poletíte pohodlným letem do New Yorku, kde doporučujeme strávit první 3-4 dny cesty. Následně si vyzvednete auto dle vašich preferencí a paprskovitě se vydáte na návštěvu měst Boston, Philadelphia a Washington D.C., kde vám v každém městě rádi zařídíme program ideálně na 1-2 dny. Během vaší cesty doporučujeme zajet také k Niagarským vodopádům, nad kterými se můžete proletět malým letadlem nebo helikoptérou a užít si tu velkolepou přírodní podívanou z výšky.

Program v jednotlivých městech vám sestavíme přesně na míru. Ať už dáváte přednost kultuře nebo sportu, ujíždíte si na amerických fast-foodech nebo preferujete fine dining experience, východní pobřeží USA má něco pro každého. Shlédněte divadelní představení na Brodwayi, zajděte na zápas Red Sox nebo se toulejte křivolakými dlážděnými uličkami historického Bostonu. Je libo výtečný Philly Cheesesteak? Newyorský hot dog? Nebo raději vyhlášené bostonské mořské plody? Spatřete na vlastní oči místa tak důležitá v historii i současnosti Spojených států: Navštivte město Boston – kolébku americké svobody, nasajte atmosféru philadelphské Independence Hall, ve které byla v roce 1776 podepsána Deklarace nezávislosti a později také americká Ústava, a vyfoťte si památný Liberty Bell. Poseďte na schodech před památníkem 16. amerického prezidenta Abraháma Lincolna a uctěte památku obětem teroristického útoku u memoriálu 11. září v New Yorku.

Navštivte originální umělecké expozice jako philadelphské "Kouzelné zahrady" roztříštěné do nekonečné mozaiky, anebo tak odlišnou a přesto tak podobnou expozici optických klamů a zároveň jedinečnou vyhlídku na newyorské panorama Summit One Vanderbuilt. Nezapomeňte ani na bostonské veřejné zahrady, nádhernou honosnou budovu bostonské knihovny a také proslulou Harvard University – její návštěvu si doporučujeme obohatit výborným obědem u Mr. Bartley’s Burgers. A pak je tu také newyorský MET, philadelphský Franklin Institute, washingtonská muzea Smithsonian... Na východním pobřeží USA je vždy co dělat, ochutnávat a poznávat. A na své cesty pak budete dlouho a s hřejivým pocitem vzpomínat.

Nadechněte se Washingtonu vonícího po sladkých třešních

Washington D.C. je krásný celoročně, ale na krátké období na přelomu března a dubna každého roku je ještě o něco půvabnější – zahalený do sladké vůně a růžových květů rozkvetlých třešní lemujících nábřeží podél řeky i washingtonské ulice.

Cherry,Blossoms,In,Peak,Bloom.,Washington,D.c.

TOP momenty z USA

Vyrazte si za kulturou do nejslavnější divadelní čtvrti světa

Broadway snad ani nemusíme představovat – kdo tento středobod světové kultury nezná, jako by neexistoval. Shlédněte klasické hitovky jako Cats, Aladdin nebo Moulin Rouge! The Musical, anebo podpořte naopak nové, alternativní představení jako třeba Death of a Salesman nebo Take Me Out – zábavu garantujeme v každém případě. Pokud cestujete s dětmi, rádi vám zajistíme vstupenky také na odpolední dětská představení.

Dechberoucí scénický let nad Niagárskými vodopády

Niagáry vás ohromí, ať už se na ně koukáte z jakéhokoliv úhlu, ale pohled shora přeci jen nabízí něco navíc. Proleťte se nad tímto přírodním monumentem dělící USA od Kanady a doceňte jeho rozměry a majestátnost. Stačí si vybrat mezi helikoptérou a klasickým letadlem a pak už se jen kochat krajinou pod vámi... a u toho si užívat šum padající vody a lehkou dávku adrenalinu.

Vzrušující sportovní atmosféra vtáhne nejen zapálené fanoušky

Kupte si hot doga, kelímek coly a pak už se nechte vtáhnout do vzrušujícího skandování a pokřikování diváků. Ať už si vyberete hokejový zápas New York Rangers, basketbalový zápas proslulých New York Knicks anebo utkání v baseballu v čele s tolik populárním bostonským týmem Red Sox, nebudete litovat. Díky sportovní události navíc navštívíte slavné stadiony jako Madison Square Garden v NYC nebo Fenway Park v Bostonu – sen každého sportovce.

Nákupy v umělecké čtvrti SoHo

Zkuste vyrazit za nákupy trochu alternativně – místo již okoukané Fifth Avenue do umělecké čtvrti SoHo. Ulice jsou zde plné malých, nezávislých obchůdků, jedinečných uměleckých butiků, galerií i poboček více high-end značek. Nakoupíte zde kousky, které téměř nikdo jiný nemá, a ještě podpoříte lokální produkci. Obchůdky v SoHo jsou střídané mezinárodními restauracemi a kavárnami, tak si mezi návštěvou jednotlivých designérů odpočiňte třeba v námi oblíbené Balthazar Bakery.

Kolik může cesta do USA s námi stát?

Zážitky jsou přeci k nezaplacení... Udělejte si alespoň rámcovou představu, na kolik vás taková cesta vyjde.

The,Statue,Of,Liberty,With,The,Blurry,American,Flag,Waving
  • $
  • $
  • $

Nechci moc utrácet

40 000 Kč

Základní varianta, ubytování na úrovni 3*, nejlevnější letenky i z okolních letišť

  • $
  • $
  • $

Chci slušný standard

80 000 Kč

Standard náročného cestovatele, nejpohodlnější let z Prahy v economy, slušné 4* hotely

  • $
  • $
  • $

Chci to nejlepší

160 000 Kč

Letenky v businessu, nejlepší dostupné ubytování i všechny ostatní služby během cesty