Airbakers Airbakers
menu

Bělostné pláže a rajské scenérie nejkrásnějších thajských ostrovů

Ideální délka:

10 až 14 dní

Doba letu:

12 hodin

Ideální doba:

prosinec – květen

View,Of,Loh,Samah,Bay,,Phi,Phi,Island,,Thailand

Jemný písek kilometry se táhnoucích pláží, bujně rozkvetlá exotická flora a stíny pokorně skloněných kokosových palem spolu s dramatickými krasovými skalisky vytváří scenérie, které vám navždy přirostou k srdci. Thajsko, jedinečná země úsměvů, je dokonalým tropickým rájem.

U AirBakers je každá cesta originál – kompletně na míru podle vašich představ

Ostrovní Thajsko je tvořeno více než 1400 ostrovy a ostrůvky, a každý z nich je unikátní. Některé definují krasová skaliska, jiné smaragdově zbarvené pralesy a panenské pláže. Na některých stojí luxusní resorty, na dalších se tančí za hlasité hudby až do brzkých ranních hodin, a jiné jsou zcela opuštěné a neobydlené. Může být těžké si vybrat, který z tolika nádherných ostrovů zvolit pro svou vysněnou dovolenou. Od toho jsme tu my – vytvoříme vám dovolenou v Thajsku na míru, přesně podle vašich představ. Nechte se inspirovat tímto vzorovým itinerářem, který jsme sestavili tak, aby měl od všeho trochu: dokonalou kombinaci relaxu, poznávání, samoty i nočního života. Nemusíte se o nic starat, jen se poddat šumu moře a dechberoucím scenériím všude kolem vás.

Vaším uvítáním do Thajska bude hned jedna z hlavních perel – krásná krasová skaliska vystupující z tyrkysové vody, která znáte ze všech těch pohlednic a katalogů. Vyberte si, zda je chcete obdivovat na slavném souostroví Phi Phi, anebo na pobřeží pevninského Krabi. Obě místa jsou nádherná a něčím jedinečná. Krása Phi Phi sem láká na tisíc turistů z celého světa každý den, a není se čemu divit – každý by si přál alespoň jednou za život spatřit rajskou zátoku Maya Bay proslavenou filmem The Beach s Leonardem di Capriem. Díky velkému množství turistů doporučujeme zvolit Phi Phi pouze mimo hlavní sezónu, anebo poznávat jeho krásy v brzkých ranních hodinách. Krabi, neméně scénické, je vynikající volbou pro ty, kdo hledají více klidu. Objevujte na loďce odlehlejší pláže, kochejte se dramatickými skalními scenériemi a nahlédněte pod mořskou hladinu. V noci si můžete užít bujarý noční život a pak už se přesunout na některý z pokojnějších, tišších ostrovů.

Vaším dalším tropickým domovem může být impozantní Koh Lanta nebo neprávem opomíjený ostrov Koh Jum. Oba ostrovy nabízí idylické pláže, bujnou exotickou vegetaci a pohodlné resorty s přímým vstupem do moře. Prozkoumejte ostrovní džungli, objevujte skryté jeskyně a vodopády, půjčte si kajak a vydejte se na plavbu mezi mangrovy nebo podél pobřeží. Rádi vám zajistíme také jednodenní výlet za potápěním nebo šnorchlováním na korálový reef Koh Haa – jedno z nejlepších potápění v oblasti. Poté už se nechte svést lahodnou vůní kokosového curry a ochutnejte autentickou thajskou kuchyni, anebo se jí sami naučte připravit na kurzu vaření. Navečer se procházejte po kilometry dlouhých plážích získávajících snad ještě působivější nádech při západu slunce. Seznamte se s místními obyvateli a naučte se od nich o buddhismu, jejich víře.

Úplný závěr vaší dovolené v Thajsku strávíte na malinkém romantickém ostrůvku Koh Ngai daleko od veškeré civilizace a rušných davů. Jen vy, azurové moře, písek jemný a bělostný jako moučkový cukr a zdánlivě nekonečný odpočinek. Nechte se hýčkat místním personálem, a zapomeňte na okolní svět. A pokud byste přeci jen toužili po nějakém poznávacím výletě, pouhou půl hodinu plavby tradiční dřevěnou loďkou ruea hang yao se nachází ostrov Koh Mook s nádhernou Smaragdovou jeskyní – tou lze proplavat ke skryté, jinak nepřístupné pláži, kdysi sloužící jako úkryt pirátských pokladů.

Přes 700 druhů korálů tvoří neuvěřitelné přírodní akvárium

Podmořské scenérie přilehlé thajským ostrovům zrcadlí jejich krásu, jen trochu jinak – ve formě korálových útesů, barevných rybek, ladných mant a žraloků. Ponořte obličej pod hladinu, nechte se unášet proudem a kochejte se okolní nádherou.

Life-giving,Sunlight,Underwater.,Sun,Beams,Shinning,Underwater,On,The,Tropical

TOP momenty z Thajska

Mějte pláž jenom sami pro sebe

I když jsou některé thajské destinace nechvalně proslulé nekončícími davy turistů, stále se v Thajsku dají najít i klidnější místa a opuštěné secret beaches – pláže, na kterých můžete být úplně sami – a my víme, kde se nachází. Představte si jemný písek mezi prsty a scenérii lemovanou palmami. Prožijte snový, nikým nerušený relax na pláži jak z pohlednice, zaposlouchejte se do šumění vln a zapomeňte na všechny starosti.

Ozdravná jóga uprostřed ráje

Zklidnit dech. Naladit mysl na vnitřní energii těla. Protáhnout každý jeden sval a každou šlachu. Rozpustit všechny negativní myšlenky. Jóga vás omladí, zkrášlí a nabídne nový pohled na život. Ať už jste zkušení jogíni anebo chcete toto ozdravné cvičení zkusit poprvé, ostrov Koh Lanta je ideálním místem, kde jógu praktikovat. Rádi vám zprostředkujeme lekce u Oasis Yoga, kde učí tuto pradávnou praxi v otevřených bungalovech s dechberoucím výhledem.

Kurz exotického vaření: naučte se napodobit autentický pad thai

Thajská kuchyně a její nezaměnitelné chutě a vůně jsou oblíbené po celém světě. Vždyť komu by se hned nezačaly sbíhat sliny při pomyšlení na jarní závitky a lahodné kokosové mléko ovoněné koriandrem a thajskou bazalkou, na šťavnaté mango, ohnivě pálivé chilli papričky a burákový satay? Přivezte si domů místo suvenýru novou dovednost: umění uvařit autentický thajský pokrm. Uvidíte, že s ním sklidíte obdiv u přátel i příbuzných.

Objevujte zapomenuté ostrůvky tradiční lodí ruea hang yao

Thajsko je roztříštěné do více než 1400 tropických ostrovů a ostrůvků, které lákají k poznávání. Naloďte se na tradiční thajskou loď ruea hang yao ručně vyráběnou ze dřeva, a vydejte se prozkoumat skryté zátoky, tajné pláže a neobydlené ostrůvky na kterých můžete strávit celý den úplně sami. S maskou a šnorchlem prozkoumejte také panenský, ničím nerušený život pod hladinou a užijte si pocitu opravdových trosečníků.

Cestu lze v případě zájmu prodloužit o návštěvu Phuketu, který je slavný především pro svůj pulzující noční život, anebo o pobyt na vzdálenějším ostrově Koh Tao – zde naleznete jedno z nejlepších potápění celé jihovýchodní Asie.

Kolik může cesta do Thajska s námi stát?

Zážitky jsou přeci k nezaplacení... Udělejte si alespoň rámcovou představu, na kolik vás taková cesta vyjde.

Two,Bright,Decorated,Thai,Longtail,Boats,At,Long,Beach,(had
  • $
  • $
  • $

Nechci moc utrácet

40 000 Kč

Základní varianta, ubytování na úrovni 3*, nejlevnější letenky i z okolních letišť

  • $
  • $
  • $

Chci slušný standard

80 000 Kč

Standard náročného cestovatele, nejpohodlnější let z Prahy v economy, slušné 4* hotely

  • $
  • $
  • $

Chci to nejlepší

160 000 Kč

Letenky v businessu, nejlepší dostupné ubytování i všechny ostatní služby během cesty