Airbakers Airbakers
menu

Ekvádor: Divoký amazonský prales kontrastující se zasněženými vrcholy And

Ideální délka:

2 týdny

Doba letu:

16 hodin

Ideální doba:

červen – říjen

Bright,Colors,Of,Otavalo,Market

Koloniální architektura měst, amazonský deštný prales, banánové plantáže, pláže a příboj táhnoucí k surfování, vysoké Andy a nádhera jejich scenérie – tento koktejl v sobě skrývá Ekvádor

U AirBakers je každá cesta originál – kompletně na míru podle vašich představ

Ekvádor nese typické znaky Jižní Ameriky a je tak ideální destinací, kde tento kontinent poznávat. Naleznete tady vše, co od Latinské Ameriky čekáte – od hornaté panenské přírody, přes koloniální architekturu až po neskutečně přívětivé lidi. Na území velkém pouze 283 000 km² ukrývá Ekvádor svou nejvyšší horu Chimborazo s výškou neuvěřitelných 6 268 m n. m., a také množství činných sopek včetně slavné Cotopaxi, na jejíž sněhem pokrytý vrchol se s námi můžete vypravit. Milovníky divoké přírody v Ekvádoru uchvátí atmosféra amazonského pralesa a dalších národních parků, které spojuje člověkem téměř nepoznamenaná příroda a vysoká biodiverzita. Překvapí vás neustálý cvrkot hmyzu, kolorit exotických žab, barevné peří a křehká křídla motýlů.

K Ekvádoru patří také sopečné souostroví Galapágy proslulé svými endemickými druhy jako jsou obrovské želvy sloní, mořští leguáni, lachtani a neuvěřitelné množství ptactva. Autentickou náladu Ekvádoru dotváří přívětiví lidé a koloniální historie, pestrobarevné trhy a také místní kulinářské speciality, které musíte ochutnat. Seznamte se s tradičním způsobem života původních obyvatel nebo obdivujte města postavená Španěly. Vaše ekvádorské dobrodružství právě začíná.

Vstupní branou do Ekvádoru pro vás bude hlavní město Quito nacházející se v téměř třech tisících metrech nad mořem. Při procházce historickým centrem zapsaném na seznamu světového dědictví UNESCO zhluboka dýchejte, v klidu si zvykněte na nadmořskou výšku a místní podnebí a poté se můžete vydat ještě výše – lanovkou nad město do výšky téměř čtyři tisíce metrů nad mořem, kde se vám otevřou nádherné výhledy na město i okolní hory. Dalším bodem programu je návštěva města Otavalo s tradičními trhy Ekvádoru hrajícími všemi barvami a nabízejícími všechno zboží, na které si jen vzpomenete, včetně originálních suvenýrů pro vaše nejbližší. Cestou do Otavala se nezapomeňte zastavit na rovníku a jeho monumentu Mitad del Mundo neboli střed světa.

Dále vám rádi naplánujeme exkurzi do některého z národních parků, a to dle vašich preferencí a fyzických možností. Nejznámější z přírodních rezervací v Ekvádoru je samozřejmě Amazonie, kterou můžete poznávat z kánoe za doprovodu říčních delfínů anebo i pěšky. Čeká vás tu nádherná příroda, laguny, ve kterých se můžete smočit a mnoho exotických ptáků, opic i barevných rostlin. Nabízíme také poznávání nočního života pralesa, rafting na nedaleké divoké řece a koupání v termálních pramenech u městečka Baňos. Usínat budete při zvucích pralesa, pod tisícem hvězd. Při vaší cestě Ekvádorem navštívíte mnoho krásných městeček a poznáte milé místní lidi, odpočinete si na plážích pacifického pobřeží, kde se můžete opalovat s knížkou v ruce nebo zkusit surfing.

Přáli byste si kromě pevninského Ekvádoru protáhnout svou dovolenou také Galapágy? Rádi vám naplánujeme cestu i na tyto izolované ostrovy překypující mnoha rostlinnými a živočišnými druhy, které nenajdete jinde na planetě a které inspirovaly Charlese Darwina a jeho evoluční teorii. Celé souostroví je dnes chráněným národním parkem a turisté zde mohou z blízka pozorovat jedinečný život. Věděli jste, že Galapágy jsou místem nejsevernějšího výskytu tučňáků na světě?

Ponořte se do hlubin amazonského pralesa, unášeni zvuky přírody

Amazonský prales je jedním z míst s nejvyšší biodiverzitou na světě – je domovem více než 1 400 různých živočišných druhů, a to ani nepočítáme 70 tisíc druhů hmyzu. Pozorujte opice v korunách stromů z kánoe, zaposlouchejte se do zpěvu papoušků a vdechněte vůni tropických rostlin.

Amazon,People,Rainforest,Ecuador,Brazil,Tribe,Indigenous,Jungle,Anthropology,Native

TOP momenty z Ekvádoru

Nezapomenutelné zážitky v Amazonii

Návštěva amazonské přírodní rezervace Cuyabeno nabízí pobyt v deštném pralese se všemi jeho atributy. Milovníci exotické flóry a fauny zde zažijí nezapomenutelné chvíle – ze skromného, ale o to více autentického ubytování, se vydáte pozorovat lenochody, různé druhy opic a ptactva, tapíry a s trochou štěstí můžete zahlédnout i jaguára. Hlas džungle snadno pronikne do vašich snů a na tento moment budete ještě dlouho vzpomínat.

Pestrobarevné trhy v Otavalu a nádherná kaldera Cuicocha

Chcete-li proniknout do duše Ekvádoru, nemůžete vynechat proslulé trhy v Otavalu. Místní obyvatelé zvaní Otavaleños vám tu s úsměvem na tváři nabídnou to nejlepší ze svých rukodělných výrobků. Nedaleko Otavala se nachází také opravdu nádherná kaldera Cuicocha obklopená scénickou krajinou, výlet k ní vám vřele doporučujeme – nebudete litovat.

Vystoupejte na činnou sopku Cotopaxi (5 897 m n. m.)

Opravdovou výzvou je výstup na jednu z nejvyšších aktivních sopek světa – Cotopaxi, jejíž vrchol dosahující téměř šesti tisíc metrů nad mořem je stále pokryt sněhem. Rádi vám naplánujeme výstup s doprovodem zkušeného horského průvodce a s vybavením maček a cepínu. Komu by nestačil dech a síly, může vystoupat pouze do základního tábora ve výšce 4 810 m n. m. – tento zkrácený výstup je také plnohodnotným zážitkem a výkonem.

Unikátní souostroví Galapágy

Galapágy leží uprostřed Tichého oceánu více než 1 000 kilometrů západně od pobřeží Ekvádoru. Jedná se o opravdu jedinečné místo s množstvím endemických druhů zvířat a rostlin. Vzácné želvy sloní, kormoráni, lachtani, pelikáni a mnoho dalších nazývají Galapágy domovem. Nezáleží na tom, zda tento svět zachytíte pouhým okem nebo čočkou profesionálního fotoaparátu. Zážitky, které si přivezete z Galapág, budou nezapomenutelné. Komu by nestačilo poznání suchozemského života, může se vydat do hlubin oceánu za kladivouny a dalšími druhy žraloků.

Kolik může cesta do Ekvádoru s námi stát?

Zážitky jsou přeci k nezaplacení... Udělejte si alespoň rámcovou představu, na kolik vás taková cesta vyjde.

Bright,Colors,Of,Otavalo,Market
  • $
  • $
  • $

Nechci moc utrácet

60 000 Kč

Základní varianta, ubytování na úrovni 3*, nejlevnější letenky i z okolních letišť

  • $
  • $
  • $

Chci slušný standard

100 000 Kč

Standard náročného cestovatele, nejpohodlnější let z Prahy v economy, slušné 4* hotely

  • $
  • $
  • $

Chci to nejlepší

200 000 Kč

Letenky v businessu, nejlepší dostupné ubytování i všechny ostatní služby během cesty