Airbakers Airbakers
menu

Pestré Chile: Od červenajících se pouští až po nespoutanou, drsnou Patagonii

Ideální délka:

3 až 4 týdny

Doba letu:

18 hodin

Ideální doba:

říjen – březen

chile-nahled-tilo-mitra-pWXBQn5WZQ4-unsplash

Nahlédněte do země sopek, šestitisícovek, neprostupných deštných lesů, burácejících vodopádů a divoké přírody. Navštivte nejkrásnější národní parky světa, jejichž rozlehlost a opuštěnost vám sebere dech.

U AirBakers je každá cesta originál – kompletně na míru podle vašich představ

Vaše cesta začne v hlavním městě Santiago a jeho okolí. Pulzující šestimilionová metropole vás nechá nahlédnout nejen do historického centra, ale i do čtvrtí, které se vyrovnají moderním americkým městům. Procházejte se parky, navštivte muzea a také věhlasný rybí trh ve staré celnici, ochutnejte místní speciality jako je vinná pálenka pisco nebo rybí pochoutka – ceviche. Vydejte se do přístavního města Valparaíso, které si okamžitě zamilujete pro jeho jedinečnost. Projeďte se sto let starými lanovými kabinkami, které spojují město s přístavem – budete si tu připadat jak v ulicích San Francisca. Město je známé svým vztahem k umění a každý dům zde zdobí více i méně povedená graffiti. Pokud vás zajímá literatura, narazíte zde na stopu nejznámějšího chilského spisovatele Pabla Nerudy.

Až budete mít dost městské kultury, vyrazte letecky nebo autobusem na sever Chile, kde vás čeká magická atmosféra pouště Atacama. Rádi vám naplánujeme výlet do nadmořské výšky 5 000 m n. m. za plameňáky a divokými lamami, k nejvýše položeným gejzírům El Tatio a také unikátní noc pod hvězdami na písečné duně u města San Pedro de Atacama. Poušť poté vyměníte za jezerní oblast středního Chile, kde se vydáte do smaragdově zelených deštných lesů. Zdolejte činnou sopku Villarica nebo vyzkoušejte rafting na divoké řece Trancura. V krajině, která vám bude připomínat Švýcarsko s věčně zelenými horami a mnoha jezery, obdivujte vzácné a jedinečné stromy araukárie a obří cypřiše alerce. Večer si dopřejte skleničku dobrého vína v jednom z mnoha termálních resortů.

Vaší další zastávkou musí být jednoznačně divoká Patagonie. Trek v NP Torres del Paine se řadí mezi novodobé divy světa. Podívejte se na vlastní oči na mohutné ledovcové splazy a krajinu bičovanou větrem, přejděte dechberoucí pláně protínané vysokým pohořím. Putování touto pestrou a jedinečnou zemí poté nemůžete zakončit jinde, než na Velikonočním ostrově. Obdivujte na tomto odlehlém místě obří sochy Moai a vykoupejte se v krásně čistém oceánu – ponořte se do mystické nálady historie.

Narůžovělé peří plameňáků splývá s krajinou zalitou zapadajícím sluncem

Proslulá poušť Atacama je domovem početných kolonií plameňáků, které mění vyprahlou krajinu s rozlehlými solnými pláněmi ve spektakulární destinaci pro fotografy i milovníky přírody. Věděli jste, že flamenco – španělsky plameňák – se překládá jako ohňové plameny?

Chilean,Flamingo,(phoenicopterus,Chilensis),,With,Beautiful,Pink,Coloured,Background.,A

TOP momenty z Chile

Torres del Paine: Drsná a nespoutaná skaliska světoznámé Patagonie

Patagonie je mezi milovníky panenské přírody jednou z nejvyhledávanějších oblastí na světě. Rozkládá se na tak velikém území, že jí můžete chodit i několik týdnů, aniž byste kohokoliv potkali. Procházejte se po jedné z mnoha turistických cest a nezapomeňte se zastavit u proslulého skalního útvaru Torres del Paine. Obdivujte ledovce a říční kaskády, při troše štěstí můžete zahlédnout i divokou pumu. Noci můžete strávit pod stanem nebo v horské chatě se sdílenými ložnicemi.

Návštěva přístavu Valparaíso s ochutnávkou lahodného chilského vína

Ochutnejte nejznámější chilská vína přímo u vinařů a seznamte se s procesem pěstování révy a následné výroby alkoholu. Lehce ovínění pokračujte do nejvýraznějšího města Chile – přístavu Valparaíso. Projeďte se historickými trolejbusy a sto let starými lanovkami do avantgardních uměleckých čtvrtí, nechte se okouzlit graffiti a místním street art. Vychutnejte si tradiční nápoj pisco na terase s panoramatickým výhledem na barvami zářící město i Pacifik.

Surrealistická krajina pouště Atacama se solnými pláněmi a plameňáky

Navštivte nejznámější turistická místa v poušti Atacama. Autem nebo na kole vyrazte za tisícihlavými koloniemi plameňáků, které žijí na solných jezerech pouště, a zaplavte si v lagunách, kde se budete díky soli vznášet jako v Mrtvém moři. Projděte se městem San Pedro de Atacama a v místním muzeu obdivujte pouštní mumie. Zastavte se také ve „městech duchů“ – bývalých koncentračních táborech a osadách, kde se těžil ledek. Také Humberstone patří mezi TOP zastávky. Večer prožijte v Iquique, koloniálním městě zapsaném na seznamu světového dědictví UNESCO.

Lodí do argentinského města čokolády San Carlos de Barlioche

Vydejte se do sousední Argentiny přes jedinečný andský přechod. Z Puerto Varás vás cesta povede nejen po silnici, ale přestoupíte i na loď a na palubě přeplujete čtyři krásná ledovcová jezera s božskými výhledy na okolní sopečnou krajinu. Váš cíl bude v argentinském městečku San Carlos de Barlioche, které je přezdíváno městem čokolády, odkud si můžete třeba vyběhnout na nedaleký vrchol Cerro Catedral.

Kolik může cesta do Chile s námi stát?

Zážitky jsou přeci k nezaplacení... Udělejte si alespoň rámcovou představu, na kolik vás taková cesta vyjde.

Epic,Beauty,Of,The,Landscape,-,The,National,Park,Torres
  • $
  • $
  • $

Nechci moc utrácet

80 000 Kč

Základní varianta, ubytování na úrovni 3*, nejlevnější letenky i z okolních letišť

  • $
  • $
  • $

Chci slušný standard

120 000 Kč

Standard náročného cestovatele, nejpohodlnější let z Prahy v economy, slušné 4* hotely

  • $
  • $
  • $

Chci to nejlepší

250 000 Kč

Letenky v businessu, nejlepší dostupné ubytování i všechny ostatní služby během cesty