Airbakers Airbakers
menu

Koloniální architektura střídaná tropickou přírodou temperamentní Kolumbie

Ideální délka:

2 týdny

Doba letu:

14 hodin

Ideální doba:

prosinec – únor

American,Flamingo,(phoenicopterus,Ruber)

Ochutnejte turismem téměř nepoznamenanou Kolumbii, pestrobarevnou, vzrušující a plnou přírodních krás. Koloniální budovy Bogoty tu kontrastují s milionovým přístavem Cartageny, ulicemi zní hlasitá hudba a z plantáží se line vůně čerstvě pražené kávy.

U AirBakers je každá cesta originál – kompletně na míru podle vašich představ

Díky nechvalné minulosti ovládané drogovými kartely je Kolumbie turismem téměř nepoznamenaná, a tak její příroda zůstává panenská a krásná a města si stále drží svůj původní temperament. Její předkolumbovské i koloniální stavby jsou rozesety po rozmanité krajině, neprostupné deštné pralesy, obývané nádhernými kolibříky, střídají mohutné kopce, kávové plantáže, sluncem zalité karibské pláže a tyrkysový oceán. Kolumbie poslední roky sbírá jednu nominaci za druhou na TOP ocenění v cestovním ruchu. Nadchněte se i vy pro její nespoutanost, pestrost a pulzující energii.

Kolumbie má vždy co nabídnout. Velká města jako Bogota, Medellín a Cartagena jsou každé jiné, spjaté s vlastní osobitou atmosférou. Dejte si v každém hrnek pravé kolumbijské kávy a ochutnejte speciality místní kuchyně. V Bogotě zajděte do slavného muzea zlata a v Medellínu si vyfoťte originální „tlusté sochy“ kolumbijského umělce Botera. Neotřelých zážitků najdete v kolumbijských městech neomezeně.

Z ruchu velkoměst se můžete vydat za přírodními atrakcemi do okolí. Protože vzdálenosti mezi jednotlivými oblastmi jsou opravdu velké, pro přesun doporučujeme využít letecké dopravy – letenky vám samozřejmě rádi vyřídíme. Během chvilky se pak můžete ocitnout na bílých písečných plážích karibského pobřeží, relaxovat ve stínu palem s tropickým drinkem v ruce nebo si udělat výlet na okolní ostrůvky. Už jste někdy slyšeli o nočním koupání se světélkujícím planktonem? Karibské moře také nabízí úžasné podmínky ke šnorchlování a potápění.

Pokud chytání bronzu není vaším šálkem kávy, navštivte místo toho jeden z národních parků, kochejte se horami i hlubokými kaňony a prozkoumejte panenskou přírodu ze sedla koně nebo jízdního kola. Nebo co třeba sjezd divoké řeky na raftu? Rádi vám naplánujeme také návštěvu autentických venkovských oblastí, kde budete mít šanci nahlédnout do života běžných Kolumbijců, pochopit kulturu indiánských etnik a koupit si umělecké obrazy nebo ručně vyráběné suvenýry či oblečení.

Historická, pulzující Cartagena přetéká barvami a moderním uměním

Tento proslulý přístav je kompozicí střípků starého i nového, romantických zákoutí a nikdy nespících klubů a barů, stejně tak jako stánků s denními úlovky i s čerstvým ovocem exotických chutí. Dejte si kolumbijskou kávu, navštivte galerii umění a poddejte se náladě Cartageny!

Woman,In,Traditional,Costume,Against,The,Backdrop,Of,Cartagena,De

TOP momenty z Kolumbie

Bogota GRAFFITI Tour

Obdivujte krásný i šokující street art v ulicích Bogoty. Zatímco většina světových metropolí považuje graffiti za přestupky mladých lidí, v Bogotě je to legální a uznávaná činnost. Historické události Kolumbie jsou často velmi pohnuté a motivy uměleckých děl s oblibou vyjadřují jejich společenský komentář. Zároveň upozorňují na problémy současnosti nebo se prostě jen snaží rozveselit všední dny.

Šnorchlování a odpočinek na pláži v panenské oblasti Chocó

Chráněná oblast Chocó nabízí nádhernou, téměř neporušenou džungli, nespočet divokých pláží a neuvěřitelně bohatý podmořský život. Jedná se o odlehlou oblast s horší dostupností – dostanete se sem pouze letecky a následně lodí po řece, díky tomu se ale můžete těšit na autentický, turismem téměř nepoznamenaný zážitek. V sezóně od července do září můžete v okolních vodách pozorovat migrující keporkaky. Můžete zde i šnorchlovat, objevovat secret beaches, nebo se jen procházet exotickou přírodou.

Procházka po hradbách historické Cartageny

Nejlepším způsobem, jak poznat historické centrum přístavu Cartagena, je projít se po jeho hradbách. Věděli jste, že se jedná o nejrozsáhlejší opevnění v celé Jižní Americe? Večer pak vyrazte do ulic obdivovat představení pouličních umělců nebo do jedné z restaurací na čerstvé rybí speciality. Sami poznáte, že toto město je právem zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Návštěva kávových plantáží s ochutnávkou poctivé kolumbijské kávy

Návštěva kávových plantáží je při dovolené v Kolumbii téměř povinností, zvlášť pro milovníky tohoto povzbudivého nápoje. Krajinu zapsanou na seznamu UNESCO prozkoumáte ze sedadla tolik typického džípu Willys. Na exkurzi budete seznámeni nejen s tradičním procesem pěstování a zpracování kávových zrn, ale také s chuťovými a aromatickými tóny právě kolumbijské kávy – ochutnávka samozřejmě nemůže chybět. Na kávu se můžete stavit také v nádherném koloniálním městečku Salento.

Kolik může cesta do Kolumbie s námi stát?

Zážitky jsou přeci k nezaplacení... Udělejte si alespoň rámcovou představu, na kolik vás taková cesta vyjde.

American,Flamingo,(phoenicopterus,Ruber)
  • $
  • $
  • $

Nechci moc utrácet

40 000 Kč

Základní varianta, ubytování na úrovni 3*, nejlevnější letenky i z okolních letišť

  • $
  • $
  • $

Chci slušný standard

80 000 Kč

Standard náročného cestovatele, nejpohodlnější let z Prahy v economy, slušné 4* hotely

  • $
  • $
  • $

Chci to nejlepší

160 000 Kč

Letenky v businessu, nejlepší dostupné ubytování i všechny ostatní služby během cesty