Airbakers Airbakers
menu

Machu Picchu, posvátné jezero Titicaca a další lákadla pestrobarevného Peru

Ideální délka:

2 týdny

Doba letu:

18 hodin

Ideální doba:

květen – říjen

View,Of,Machu,Picchu,,Peru,With,Wayna,Picchu,Rising,In

Kontrasty divoké přírody, koloniální architektury a barevně oděných Peruánců, dělají tuto jihoamerickou zemi tak značně neobyčejnou. Atmosféru dokresluje tradiční hudba, všudypřítomný folklor a výtečná kuchyně. Poznejte s námi Peru, nebudete litovat.

U AirBakers je každá cesta originál – kompletně na míru podle vašich představ

Navštivte Peru – přenádhernou zemi Jižní Ameriky, ve které se střídají neprostupné pralesy s vyprahlými pouštěmi a masivní Andy se svými bíle zasněženými vrcholky se táhnou podél pobřeží Tichého oceánu. V dobách dávných a stejně tak i dnes, kosmopolitní Cusco přitahuje davy zvědavců z celé bývalé Incké říše, potažmo celého světa. Ruiny bájného inckého města Machu Picchu se noří z ranní mlhy a vytváří tak nesmírně fotogenickou scenérii. Jděte ve stopách španělských dobyvatelů a obdivujte důmyslnost inckých staveb. Nevynechejte jezero Titicaca, které Peru sdílí s Bolívií, a vydejte se na rákosové ostrovy poznávat jeho původní obyvatele. Doporučujeme ochutnat některou z místních specialit – peruánská gastronomie je proslulá. Jistě se nevrátíte domů bez krásného řemeslného suvenýru, který vám bude připomínat tuto barevnou, fascinující zemi.

Na rozlehlém území Peru se nachází pásmo And, Amazonie a pobřežní pás Pacifiku. Každá z těchto oblastí nabízí návštěvníkům zcela jiný pohled na tuto rozmanitou zemi. V jedné cestě není možné poznat Peru celé, ale rádi vám sestavíme itinerář tak, abyste okusili od každé části trochu. Věříme, že si tuto jihoamerickou zemi zamilujete a vždy se sem budete rádi vracet.

Ideální vstupní branou do Peru je hlavní město Lima. Pod vrstvou přelidněných ulic, chudinských čtvrtí a smogu, skrývá krásné historické centrum s koloniální architekturou. Začněte na Plaza Mayor s prezidentským palácem a katedrálou s hrobem Francisca Pizzara. Odpoledne zkuste moderní čtvrť Miraflores nebo kavárny v bohémském Barrancos. Úvod máme za sebou, teď se jen vydat na cesty.

Vzdálenosti v Peru jsou poměrně značné. Pomůžeme vám vhodně zkombinovat místní přelety se soukromou dopravou. 

Z peruánských měst doporučujeme koloniální Arequipu s panoramatem sopky El Misti v pozadí, starou inckou metropoli Cusco se svými dlážděnými ulicemi a historickými památkami, nebo Trujillo na severu Peru se směsí koloniální a moderní kultury. 

Na každém rohu narazíte na vřelé, přívětivé místní obyvatele, oděné v tradičních indiánských oděvech a kloboucích. Nevynechejte návštěvu jedné z místních tržnic, kde vám bude přecházet zrak z barev ručně tkaných šátků, ponč, řemeslných hudebních nástrojů a dalších suvenýrů, kterými můžete obdarovat své blízké. 

Cestování touto jihoamerickou zemí nemůže být kompletní bez návštěvy proslulého naleziště Machu Picchu. Ač se jedná o velmi turistické místo, pohled na tento světový unikát jednoznačně stojí za to. My navíc známe tipy a triky, jak se davům turistů alespoň z části vyhnout a vychutnat si tak mystickou atmosféru incké citadely téměř nerušeni.

Pokud jste milovníky turistiky a hor, pak je pro vás nutnou zastávkou Cordillera Blanca a národní park Huascarán. Zde lze podnikat denní nebo i vícedenní túry různých obtížností. Budete mít možnost kochat se ledově bělostnými vrcholky okolních hor v čele s vrcholem Huascarán (6 768 m n. m.), který je nejvyšší horou Peru. 

Ochutnejte věhlasný pokrm ze syrových ryb ceviche, národní alkoholický nápoj pisco sour, vyráběný z peruánské pálenky pisco, nebo v horách oblíbené opékané morče. Peruánská kuchyně je velmi různorodá díky tolika rozdílným klimatům, které lze v Peru poznat.

Rádi vám naplánujeme návštěvu Amazonského pralesa, kde můžete poznávat bohatou biodiverzitu a panenskou přírodu z paluby lodi. Vyzkoušet zde můžete také rybaření exotických ryb nebo se seznámit s místní indiánskou komunitou. Přemýšleli jste někdy o kurzu přežití v deštném pralese? 

Neztrácejte čas, Peru známe důkladně a máme tam skvělé kontakty, byla by škoda nevyužít na maximum byť jen půlden.

Tak co na to říkáte?

Kochejte se barevnou skladbou minerálů dechberoucí Duhové hory

V peruánských Andách naleznete kromě zasněžených vrcholků také neobvyklý div přírody – Duhovou horu Vinicunca. Její odstíny rudé, okrové, tyrkysové, narůžovělé a žluté působí jak namalované na malířské plátno a dotváří tak barevný ráz celého Peru.

Vinicunca,,Peru,-,Rainbow,Mountain,,Cordillera,De,Los,Andes,,Cusco

TOP momenty z Peru

Uhrančivý východ slunce nad Machu Picchu

Ke světoznámému inckému Machu Picchu vede cesta Posvátným údolím řeky Urubamby, lemují ji andské vesničky, incká naleziště a terasovitá políčka. K úpatí Machu Picchu se dostanete vlakem, ze kterého můžete pozorovat nejen říční peřeje, ale i majestátní vrcholky hor všude kolem. Chcete-li spatřit východ slunce nad inckými ruinami, musíte si přivstat. Pohled na zlatavé paprsky, které postupně dopadají na posvátná místa, ale jednoznačně stojí za to.

Za místními obyvateli k jezeru Titicaca

Vydejte se lodí po posvátném jezeru Titicaca na plovoucí ostrovy – jsou celé z rákosu totora. Seznamte se s tradicemi a způsobem života původních obyvatel, jejich kulturu a pohostinnost si zamilujete. Odvážlivci mohou i přespat přímo na plovoucích ostrovech. Pokračovat budete na ostrovy Amantani a Taquile, kde strávíte noc v příbytcích místních rodin. Od jezera se nabízí úchvatné pohledy na jasnou noční oblohu, spatřit zde můžete i Jižní kříž.

Camino del Inca – jeden z nejslavnějších treků světa

Tuto stezku, která vede až k proslulému Machu Picchu, vybudovali před 500 lety sami Inkové. Čtyři dny budete v jejím okolí obdivovat divokou přírodu horského mlžného pralesa, andské velikány i um inckých stavitelů. Po cestě překonáte několik horských sedel – nejvyšší přes 4 000 m n. m. Camino del Inca patří mezi nejslavnější treky světa a při vašem poznávání Peru ji rozhodně nesmíte vynechat.

Úchvatné incké naleziště přezdívané "Ztracené město"

Teprve nedávno bylo v Peru objevené další zachovalé naleziště z dob říše Inků. Působivé Choquequirao neboli Ztracené město je právem přirovnáváno k Machu Picchu. Pro svou odlehlost je málo turisticky navštěvované – nelze jej dosáhnout jinak než čtyřdenním trekem přírodou. Rozhodnete-li se tuto cestu absolvovat, odměnou vám bude nerušený pohled na místo, na které jen tak nezapomenete.

Kolik může cesta do Peru s námi stát?

Zážitky jsou přeci k nezaplacení... Udělejte si alespoň rámcovou představu, na kolik vás taková cesta vyjde.

Peruvian,Dancers,At,The,Parade,In,Cusco.
  • $
  • $
  • $

Nechci moc utrácet

80 000 Kč

Základní varianta, ubytování na úrovni 3*, nejlevnější letenky i z okolních letišť

  • $
  • $
  • $

Chci slušný standard

150 000 Kč

Standard náročného cestovatele, nejpohodlnější let z Prahy v economy, slušné 4* hotely

  • $
  • $
  • $

Chci to nejlepší

250 000 Kč

Letenky v businessu, nejlepší dostupné ubytování i všechny ostatní služby během cesty