Airbakers Airbakers
menu

Exotická Havaj: Tropický ráj naladěný na vlnu pohody i dobrodružství

Ideální délka:

2 až 3 týdny

Doba letu:

24 hodin

Ideální doba:

březen – září

View,On,Na,Pali,Coast,On,Kauai,Island,On,Hawaii

Idylické laguny zalité tyrkysovou vodou a lemované bujnou vegetací, barevnými orchidejemi a stínem kokosových palem, doplněné už jen o šum moře prolínající se s brnkáním na ukulele. Takovéhle pohledy a pak ještě usměvaví, přátelští lidé – to je Havaj.

U AirBakers je každá cesta originál – kompletně na míru podle vašich představ

Slovo Havaj se stalo synonymem ráje a není se čemu divit – krásnější přírodu, moře a pláže byste našli jen ztěží. Na Havaji by se dalo jednoduše strávit celé měsíce i roky a nikdy se nezačít nudit, protože to je ale pro málokoho reálné, sestavili jsme pro vás itinerář toho nejlepšího z Havaje na dva až tři týdny. Během své cesty navštívíte tři podle nás nejlepší havajské ostrovy, kde každý nabízí od každého trochu, každý je jiný a každý si zamilujete. Oahu je domovem hlavního města Honolulu, slavné pláže Waikiki a jedněch z nejlepších surfařských spotů světa, Big Island pak sopečným ďáblem s několika aktivními vulkány a nejvyšší havajskou horou Mauna Kea, ze které lze sledovat tu nejjasnější hvězdnou oblohu a dechberoucí západy slunce. Nakonec poslední Kauai přímo překypuje nádhernými plážemi, vodopády a absolutně rajskou přírodou. Třešničkou na dortu nemůže být nic jiného než poznávání havajské kultury, pohostinnosti, hudby a tance.

Po příletu do Honolulu na ostrově Oahu už budete mít zajištěné luxusní ubytování přesně podle vašich představ. Na ostrově strávíte několik nádherných dní, během kterých můžete relaxovat na právem proslavené bělostné pláži Waikiki – a nejen na ní. Až se plně vyrelaxujete a nasbíráte potřebnou dávku energie, vystoupejte na jednu z největších ikon celé Havaje: vyhaslý sopečný kráter Diamond Head, a to ideálně na východ slunce. Po vystoupání 170 výškových metrů se před vašima očima rozprostře dechberoucí podívaná: v růžovém oparu se probouzející Honolulu, a temně modré vlny na horizontu postupně přecházející do zářivě tyrkysové při pobřeží, kde omývají dokonalé pláže. Tohle je Havaj z vašich snů – jen vy, naoranžovělé slunce a moře. Dole pod vámi si můžete všimnout romantického bílého majáku a na obzoru pak v zimních měsících spatřit ocasní ploutve majestátních keporkaků. Během vašich dní na Oahu doporučujeme navštívit také memoriál Pearl Habor a slavný surfařský spot Banzai Pipeline, na kterém můžete v případě přejících surfařských podmínek sledovat profesionální surfingové soutěže.

Po několika krásných dnech doplna užitých na Oahu se už vnitrostátním letem přesunete na o nic méně impozantní ostrov Big Island – největší z havajských ostrovů. Tento ostrov je především ostrovem aktivních sopek, dramatických scenérií a úchvatných vodopádů. Během dní strávených na ostrově uvidíte 135 metrů vysoký Akaka Falls obklopený nedotčeným pralesem, navštívíte nádhernou botanickou zahradu Hawaii Tropical Bioreserve a také samozřejmě národní park Hawaii Volcanoes – protiklad všech těch bujně zelených a rozkvetlých zákoutí. Uvidíte zde holou krajinu a rozpálenou tekoucí lávu, pohled zvlášť impozantní po soumraku, a s trochou štěstí i menší či větší sopečnou erupci. Jedním z největších zážitků celé vaší cesty bude bezesporu pozorování západu slunce a hvězdné oblohy z nejvyšší hory Havaje – z vyhaslé sopky Mauna Kea. Před přesunem na další a poslední ostrov nezapomeňte navštívit také výhled na Waipio Valley – hluboké, zeleně prorostlé údolí s řekou a vodopády.

Posledních několik dní, doporučujeme alespoň týden, strávíte relaxováním, poznáváním, potápěním, surfováním a znova relaxováním na božském ostrově Kauai. Čeká vás scénické pobřeží Na Pali Coast a jej kopírující trek Kalalau Trail, strhující Waimea Canyon – přezdívaný Grand Canyon Pacifiku, rajská Tunnels Beach jakožto skvělý entry point ke šnorchlování na přilehlých korálových útesech a pak také pohlednicové dvojité vodopády Wailua Falls. Zapomenout nesmíme ani na fotogenickou Hanalei Bay a na přírodní bazének Queen's Bath nabádající ke koupeli v klidné oceánské vodě. Na Kauai se zdržte tak dlouho, jak jen se vám bude líbit – garantujeme vám, že si ostrov zamilujete. Až budete připraveni k návratu, letecky se přesunete zpět do pevninského USA a následně do Evropy.

Surfařská mekka Banzai Pipeline: Extrémní, nebezpečná, obdivuhodná

Vlny zde dosahují výšky až 10 metrů a lámou se do impozantních, masivních tunelů. Každoročně se na nich pořádají ty nejprestižnější surfařské závody na světě a vy můžete být u toho: s adrenalinem v žilách sledovat ty nejlepší světové jezdce.

Surfer,On,Amazing,Blue,Wave,In,The,Barrel,,Epic,Tube

TOP momenty z Havaje

Relaxujte na možná těch nejkrásnějších plážích, které jste v životě viděli

Jemňoučký písek pod chodidly, stín palem, tyrkysový oceán. K tomu usrkávat drink, osvěžit se ve vlnách a zkrátka si užívat každého okamžiku v tomto exotickém ráji. Havajské pláže jsou definicí dokonalosti a obrázkem, na který budete ještě dlouho vzpomínat. Vychutnejte si plnými doušky svůj čas na oblíbené Waikiki Beach, anebo třeba na přenádherné Kauna’oa Beach, Hanalei Bay, Waimea Bay, Hapuna Beach, Poipu Beach... a nesčetně dalších úchvatných plážích, které ani všechny nelze vyjmenovat.

Rajské scenérie burácejících vodopádů

Nekonečná zeleň jen sem tam střídaná výraznými barvami orchidejí, horko, vlhko a hlasité burácení vodopádů. Pak odkryjete poslední palmový list a vidíte to na vlastní oči: tu průzračnou vodu po masách padající z ohromné výšky, jen aby se následně rozbila o azurovou hladinu laguny pod ní. Je tohle vaší představou tropického ráje? Havaj nabízí podobných scenérií nepočítaně. Vydejte se k nádherným dvojitým vodopádům Wailua Falls, 135 m vysokým Akaka Falls, nebo třeba Waipo'o Falls, Manoa Falls, 'Opaeka'a Falls... Ať si vyberete jakékoliv, neuděláte chybu.

Sledujte dechberoucí ohňovou podívanou havajských sopek

Vulkanická aktivita dala vzniknout celým havajským ostrovům a dodnes jsou sopky havajskou ikonou a zároveň kontrastem k tomuto bujně zelenému tropickému ráji. Ta energie a vzrušení, které srší z aktivních vulkánů je nepopsatelné. Vidět rozžhavenou tekoucí lávu i působivé sopečné erupce můžete na havajském ostrově Big Island, a to ideálně v národním parku Hawaii Volcanoes NP. Aktivními sopkami, které se střídají ve své ohňové aktivitě, jsou pak obrovská Mauna Loa, Kīlauea – jedna z nejaktivnějších sopek na světě – a Hualālai.

"The Aloha Spirit" – životní styl založený na lásce a dobré náladě

Pochopte a přijměte místní životní styl – the Aloha Spirit. Aloha znamená lásku, soucit, mír v duši, ale je to i mnohem víc – aloha je spojením mysli a srdce jednotlivce, je to přáním jen toho dobrého všem okolo bez očekávání čehokoliv nazpět. Je to souznění s přírodou, kolektivní existencí a respektování všech a všeho okolo. Aloha je také o smíření, akceptování životních událostí a vyzařování jen a pouze pozitivních emocí. Seznamte se s původními havajskými obyvateli, naučte se od nich tradiční tance hula hula, brnkat na ukulele a poddejte se duchu aloha.

Kolik může cesta na Havaj s námi stát?

Zážitky jsou přeci k nezaplacení... Udělejte si alespoň rámcovou představu, na kolik vás taková cesta vyjde.

ethan-robertson-CcETP4gFBTU-unsplash
  • $
  • $
  • $

Nechci moc utrácet

60 000 Kč

Základní varianta, ubytování na úrovni 3*, nejlevnější letenky i z okolních letišť

  • $
  • $
  • $

Chci slušný standard

120 000 Kč

Standard náročného cestovatele, nejpohodlnější let z Prahy v economy, slušné 4* hotely

  • $
  • $
  • $

Chci to nejlepší

240 000 Kč

Letenky v businessu, nejlepší dostupné ubytování i všechny ostatní služby během cesty