Airbakers Airbakers
menu

Maledivy – definice tropického ráje

Ideální délka:

10 až 14 dní

Doba letu:

12 hodin

Ideální doba:

prosinec – duben

Maledivy_úvodka7

Bělostný písek padající do oslnivých odstínů tyrkysových, azurových a temně modrých vod, chuť šťavnatého ovoce ve stínu kokosových palem, romantické vily z přírodních materiálů, hřbetní ploutve delfínů protínající mořskou hladinu při západu slunce… musíme pokračovat?

U AirBakers je každá cesta originál – kompletně na míru podle vašich představ

Maledivy jsou TOP 1 destinací pro relaxační dovolenou. Jedná se o ostrovní stát čítající na 1200 větších i menších, palmami lemovaných ostrůvků ve vodách Indického oceánu. Poloha přímo na rovníku zaručuje celoročně tropické počasí a bujnost korálových útesů. Synonymem Malediv je průzračné moře, tropické scenérie a klid a ticho rušené jen šuměním vln. Pokud sníte o exotické destinaci nabízející luxusní ubytování a služby na nejvyšší úrovni, výborné jídlo a omlazení mysli, těla a duše prostřednictvím exkluzivních spa a wellness procedur, nehledejte dále. Rádi vám poskládáme dovolenou na míru v té destinaci z pohlednic.

Po příletu na hlavní ostrov Malé se přesunete do finální destinace vnitrostátním letem, speedboatem nebo hydroplánem – letadlem uzpůsobeným k přistávání na vodní hladině. I samotný přesun bude jedinečným zážitkem – pohled na písečné ostrůvky obklopené azurovými vodami je úchvatný jak z úrovně hladiny moře, tak z ptačí perspektivy. Ubytování budete mít zajištěné v resortu dle vašich preferencí: v nabídce jsou jednoduché, dřevěné bungalovy stojící nad vodní hladinou s privátním přístupem do moře, i komplexní vily s vlastní vířivkou, prostornou terasou a tobogánem. Konkrétní resort vám doporučíme dle toho, zda preferujete klidné, romantické ubytování, pozvolný vstup do moře vhodný i pro malé děti nebo třeba místo pulzující hudbou a koktejly ještě dlouho po setmění. Samozřejmostí je nezapomenutelný výhled na okolní scenérii přímo z vaší ložnice.

Nechte se uchvátit brzkým ranním šnorchlováním kolem resortu ještě před snídaní, anebo si naopak přispěte a vychutnejte si čerstvě utržené ovoce s donáškou do ložnice. Váš čas na Maledivách můžete strávit celodenním opalováním se s knížkou v ruce nebo brouzdáním se v mělčinách a pozorováním tradičních tanců bodu beru při růžovějící obloze. Nezapomeňte se rozmazlovat a dopřát svému tělu luxusní masáž nebo wellness proceduru. Pro zpestření vaší cesty vám rádi zajistíme kurz potápění, výlet na privátní ostrov, šnorchlování s planktonožravými žraloky velrybími nebo třeba lekci surfování a rychlou jízdu na jetski. Doporučujeme také návštěvu domorodých ostrůvků, na kterých poznáte tradiční způsob života, třeba si s místními i zahrajete fotbal nebo se naučíte vařit některý z lokálních pokrmů, a také nevynechejte návštěvu hlavního města Malé, které vás překvapí svými uměleckými galeriemi a obchůdky s rukodělnou bižuterií. Než Maledivy opustíte, vychutnejte si ještě plavbu na tradiční loďce dhoni nebo unikátní večeři či masáž pod vodní hladinou – místo stěn vás obklopí barevná akvária, která jsou prosklenými výhledy přímo do volného oceánu.

Zůstaňte tak dlouho nebo tak krátce, jak se jen budete cítit, ale jedno vám garantujeme – o tomto tropickém ráji budete rádi vyprávět a snad ještě raději se do něj budete vracet.

Jenom sami pro sebe...

Snad neexistuje luxusnějšího zážitku, než strávit slunečné odpoledne na privátním ostrově. Souostroví Malediv je plné větších i menších ostrůvků, o které se na pár hodin nemusíte s nikým dělit. Co si otevřít knížku, nebo jen tak pozorovat mořskou hladinu nikým nerušeni? Osvěžit se šťavnatou papájou nebo kokosovou vodou a brouzdat se po kotníky v průzračném oceánu?

úvodka7

TOP momenty z Malediv

Probouzejte se s pohledem na oceán v luxusní vodní vile

Pro Maledivy tolik typické vodní vily a bungalovy postavené přímo nad oceánskou hladinou přinášejí opravdový pocit tropického ráje. Dopřejte si privátního kusu moře, prostornou terasu s úchvatným výhledem a třeba i vířivku plynule přecházející v oceán. Vily jsou postavené z kombinace dřeva, palmových listů a kokosových vláken – přírodní materiály dodávají na exotickém dojmu.

Kochejte se nádherou ostrovů a ostrůvků z výšky

Prohlédněte si různé odstíny akvamarínové až hluboce modré zalévající písečné pláže, vyfoťte si atoly a exotické zálivy, nebudete věřit vlastním očím. Maledivy z výšky si můžete užít ze sedadla hydroplánu – letadla uzpůsobeného k přistávání na mořské hladině. Hydroplán je na Maledivách i běžným dopravním prostředkem, který vás dopraví k odlehlejším resortům. Pohled z něj je každopádně vždy úchvatný.

Poznávání místní kultury a tradičního způsobu života

Vyrazte za hranice turistických resortů poznávat ty "pravé" Maledivy. Naleznete zde ospalé rybářské ostrůvky, na kterých můžete jen tak pozorovat každodenní domorodý život, i rušnější ostrovy a města v čele s hlavním městem Malé – jedním z nejhustěji obydlených měst na světě. Navštivte trh s čerstvými rybami a sladkým ovocem nebo galerie a obchůdky s luxusními šperky z přírodních materiálů. Na menším ostrůvku Kelaa se pak kochejte fotogenickou scenérií rybářů rybařících tradičním způsobem z dřevěných kůlů, zvlášť působivou při západu slunce.

Dopřejte svému tělu naprostý, ničím nerušený relax při spa a wellness

Na svém těle nešetřete, dopřejte si naprosté maximum: omlazení mysli, těla a duše prostřednictvím exkluzivních lázeňských procedur. Uvolněte se při masáži přímo ve vašem ubytování nebo celou proceduru povyšte na ještě vyšší úroveň: zapomeňte na okolní svět v masážním studiu Huvafen Fushi neboli "dream island" pod vodní hladinou, kde korály i barevné rybky zdobí stěny za sklem všude kolem vás.

Kolik může cesta na Maledivy s námi stát?

Zážitky jsou přeci k nezaplacení... Udělejte si alespoň rámcovou představu, na kolik vás taková cesta vyjde.

potápění
  • $
  • $
  • $

Nechci moc utrácet

50 000 Kč

Základní varianta, ubytování na úrovni 3*, nejlevnější letenky i z okolních letišť

  • $
  • $
  • $

Chci slušný standard

100 000 Kč

Standard náročného cestovatele, nejpohodlnější let z Prahy v economy, slušné 4* hotely

  • $
  • $
  • $

Chci to nejlepší

200 000 Kč

Letenky v businessu, nejlepší dostupné ubytování i všechny ostatní služby během cesty