Airbakers Airbakers
menu

Mauricius – klenot Indického oceánu

Ideální délka:

8 až 15 dní

Doba letu:

16 hodin

Ideální doba:

říjen - duben

Tropical,Chilling,Out,-,Hammock,In,Turquoise,Water.,Mauritius,Island

Kouzelný ostrov Mauricius je rájem všech cestovatelů, kteří mají rádi přírodu, krásné pláže a usměvavé lidi. Pojeďte s námi poznávat, odpočívat i ochutnávat: Mauricius to má všechno, je to zážitek na celý život.

U AirBakers je každá cesta originál – kompletně na míru podle vašich představ.

Mauricius je právem považovaný za perlu Indického oceánu: kombinace pláží s bělostným pískem, smaragdových lagun, tropické přírody, luxusních resortů prvotřídní kvality a báječná místní kuchyně nechá málokoho chladným. Tento exotický ráj ale nabízí ještě mnohem více – můžete zde pozorovat ptactvo, vydat se do hornatého vnitrozemí plného bujné vegetace a vodopádů, otestovat své hranice při adrenalinových sportech, obdivovat bohatý podmořský život, vypravit se k nádherným panenským ostrůvkům, zaplavat si s delfíny, pozorovat keporkaky nebo navštívit botanické zahrady a koloniální sídla. Ať už hledáte bezstarostnou plážovou dovolenou s dětmi a nebo si chcete dopřát aktivní odpočinek ve dvojici, Mauricius vás rozhodně nezklame, úplně každý si zde přijde na své.

Na Mauriciu si každý najde to svoje - od menších butikových hotýlků s klidnou atmosférou až po rozsáhlejší rodinné resorty se spoustou vyžití pro malé i velké, od klidných pláží bez vln až po divoké, autentické pláže, od stravování se snídaní až po velkolepé All Inclusive programy. Jelikož se Mauricius rozprostírá na pouhých 2 000 km² a z jihu na sever nebo z východu na západ jej přejedete za pouhou hodinu a půl, není problém po celou vaší dovolenou zůstat ubytovaní v jednom resortu a odtud "paprskovitě" vyjíždět za body vašeho zájmu.

Vaše dny na Mauriciu strávíte dlouhým sluněním se a koupáním v tyrkysových vodách Indického oceánu, ochutnáváním místních koktejlů a pokrmů a dopřáváním si masáží, spa a wellness. Pokud v sobě máte alespoň kapku touhy po adrenalinu, relaxační dny pak doporučujeme prostřídat kitesurfingem, jízdou na zipline a dalšími vodními i suchozemskými sporty. Věděli jste, že na Mauriciu se nachází třetí nejdelší zipline na světě? Vody přilehlé Mauriciu nabízí také jedno z nejlepších světových potápění včetně potápění na vracích, a také šnorchlování nad korálovými útesy, množství pestrobarevných rybek a s trochou štěstí i mořských želv nebo delfínů. V případě zájmu lze vyplout i do žraločích lokalit.

Navštívit doporučujeme také alespoň některé z řady národních parků v čele s oblastí Chamarel a zdejšího přírodního fenoménu – pestrobarevné půdy nesoucí název "Sedmibarevná země". A pak je tu také golf, výstup na horu Le Morne Brabant, plavba katamaránem, pozorování velryb, šnorchlování s vorvani, nádherné botanické zahrady, jízda na koni nebo na čtyřkolce... Pro fajnšmekry doporučujeme let helikoptérou nad úchvatným podmořským vodopádem v oblasti Le Morne. S dětmi můžete navštívit např. oblíbený Casella Park, kde nakrmíte žirafy a nebo přírodní park Le Vanille plný zvířátek. Na Mauriciu se zkrátka nikdy nebudete nudit – a vždy se sem budete rádi vracet.

Mauricijský Le Morne Brabant jako ikona celého ostrova

Hora na poloostrově Le Morne Brabant jak kdyby tyčící se z moře měří úctyhodných 556 metrů a naprosto vám sebere dech. Ten fotogenický pohled trumfne snad už jen pohled ze shora na okolní tyrkys oceánu, bělostné pláže a hory, tak neváhejte a vystoupejte na jeho vrchol.

3-Le-Morne

TOP momenty z ostrova Mauricius

Výletní plavba na katamaránu a poznávání idylických ostrůvků

Dopřejte si jedinečný zážitek: plavbu katamaránem a objevte skutečný tropický ráj – okolo Mauricia se nachází množství malých, dokonalých ostrůvků, které čekají na prozkoumání. Navštivte Coin de Mire, Gabriele Island, Ile Ronde nebo Ile aux Cerfs a šnorchlujte kolem korálového útesu, zaplavte si v tyrkysové laguně, nebo se jen zaposlouchejte do šumu moře a odpočiňte si na panenských, bělostných plážích ničím a nikým nerušeni. Je jedno zda zvolíte plavbu na západním nebo východním pobřeží. Na západě máte cestou možnost potkat delfíny, na východě je zase více zajímavých míst k vidění.

Projeďte se na třetí nejdelší zipline na světě ve Valle des Coleurs

Pokud vás sny o létání jako pták pronásledují už delší dobu, ziplining na Mauriciu byste si neměli nechat ujít. Zdejší zipline ve Valle des Coleurs o délce 1 500 m je třetí nejdelší na světě a během jízdy si užijete pořádnou dávku vzrušení. Pokud si ale na takovou jízdu netroufáte, doporučujeme se svézt na kratších a pomalejších ziplines, které vedou křížem krážem přes celé údolí a nabízejí nádherné výhledy na prales, který odkývá barevné podloží o 23 různých barevných odstínech.

Mekka kitesurfingu Le Morne

Naučte se kitesurfovat v jedné z předních kite destinací – v Le Morne. Poměrně stabilní větrné počasí a laguny kolem korálových útesů vytváří ideální podmínky pro tento čím dál více populární adrenalinový sport. Rádi vám zajistíme kurz s profesionálním instruktorem nebo půjčení vybavení, a pokud se na vyjížďku necítíte, nevadí – působivý pohled na kitesurfaře v pohybu se vám naskytne i z pevniny a rozhodně stojí za to.

Žasněte nad krásou přírody v národních parcích

Mauricijská příroda je dechberoucí, fotogenická a naprosto jedinečná. Vydejte se do pralesy prorostlého národního parku Black River Gorges pyšnícího se kaňony a burácejícími vodopády, kde zvlněnou krajinou vede množství kratších i delších treků. Budete mít šanci potkat i drzé opice. Nevynechejte ani přírodní rezervaci Chamarel, kde naleznete mnohé z mauricijských ikon, jako jsou Chamarelské vodopády, Sedmibarevná země – duny přecházející ze žluté přes růžovou až do modrofialové – či kreolské sídlo Euréka. Oběd v Chamarel restauraci vřele doporučujeme, naskytnou se vám nádherné výhledy na pobřeží Le Morne skrz zelenou džungli.

Kolik může cesta na Mauricius s námi stát?

Zážitky jsou přeci k nezaplacení... Udělejte si alespoň rámcovou představu, na kolik vás taková cesta vyjde.

Tropical,Beach,Background,As,Summer,Relax,Landscape,With,Beach,Swing
  • $
  • $
  • $

Nechci moc utrácet

50 000 Kč

Základní varianta, ubytování na úrovni 3*, nejlevnější letenky i z okolních letišť

  • $
  • $
  • $

Chci slušný standard

90 000 Kč

Standard náročného cestovatele, nejpohodlnější let z Prahy v economy, slušné 4* hotely

  • $
  • $
  • $

Chci to nejlepší

250 000 Kč

Letenky v businessu, nejlepší dostupné ubytování i všechny ostatní služby během cesty