Airbakers Airbakers
menu

Tropický Réunion: vodopády, trekování a plážový relax se skleničkou rumu v ruce

Ideální délka:

8 až 15 dní

Doba letu:

19 hodin

Ideální doba:

květen – prosinec

fin3-Shutterstock_1111576889 (2)

Rozhlédněte se po dramaticky zvlněné krajině zdobené pestrobarevnými květinami, skalisky a hlasitými vodopády, v dálce možná dohlédnete až na azurově zbarvenou mořskou hladinu, kterou sem tam prořezávají ploutve keporkaků – tento pohled je definicí francouzského Réunionu.

Réunion tyčící se z Indického oceánu jako čedičový štít zahalený zelení patří k posledním skrytým dobrodružstvím Indického oceánu a není divu, že ho touží navštívit nejeden milovník přírody a pěší turistiky. Krajina připomínající Havajské ostrovy je skutečně rozmanitá, zejména když vezmeme v potaz nevelké rozměry ostrova. Na této cestě se budete projíždět po klikatých silnicích svěžími lesy a nádhernou horskou krajinou, koupat se v křišťálově čistých vodopádech, kochat se panoramaty včetně těch dramatických sopečných, navštívíte živá pobřežní městečka a dny zakončíte odpočinkem na pláži s bílým či černým sopečným pískem.

Po příletu do Sainte-Marie se ubytujete v ubytování dle vašich preferencí – vřele doporučujeme vilu s bazénem v blízkosti jedné z mnoha nádherných reúnionských pláží, jako je například Plage de Boucan Canot nebo Plage de la Saline les Bains – a pak už se jen poddáte odpočinku po dlouhé cestě, slunění se a ochutnávání exotických pokrmů. Réunion je rozlohou opravdu maličký ostrov a tak jej v následujících dnech můžete celý poznávat z jedné "základny".

  • Na vašem itineráři nesmí chybět trekování místními kalderami – z jejich krásy se podlamují kolena – a adrenalinové aktivity jako paragliding, let helikoptérou a canyoning aneb tak trochu jiný aquapark. Navštivte destilerii La Saga du Rhum, ve které se dozvíte výrobní tajemství místního voňavého rumu, samozřejmě i s ochutnávkou, a také místní tržiště pro nákup šťavnatého ovoce nebo tradičních suvenýrů. Poznejte podmořský svět při potápění nebo šnorchlování, pod hladinou můžete spatřit pestrobarevné korálové zahrady, drobné korálové rybky, kanice, želvy karety, hned několik druhů rejnoků, tuňáky, mečouny, a s trochou štěstí i manty a žraloky. Pro zkušenější potápěče je zde možnost potápění na vracích. Zážitkem do konce života je pak plavání s delfíny nebo obrovskými keporkaky, případně je lze pozorovat i "jen" z lodi.

Ještě než Réunion opustíte, musíte vystoupat na aktivní sopku Piton de la Fournaise, kde se můžete vydat i do působivých lávových tunelů, a/nebo na třítisícovou Piton des Neiges, ze které se vám otevřou naprosto neuvěřitelné výhledy. Aktivní dny samozřejmě prokládejte čtením knížky na pláži, koupelemi v příjemných vodách Indického oceánu a poznáváním místní kultury. Rádi vám zajistíme také masáž či wellness. 

Tváří v tvář s keporkaky nebo delfíny: setkejte se s nimi téměř na dotek

Setkání s mořskými savci je snem snad každého milovníka přírody. Splňte si jej na Réunionu, kam každoročně velryby migrují rodit mláďata a vám se tak naskytne jedinečná podívaná, ať už z pohodlí lodi nebo se šnorchlem a potápěčskou maskou na obličeji.

Pod,Of,Dolphins,Traveling,Along,Shoreline,In,Blue,Ocean,Water.

TOP momenty z Réunionu

Ochutnejte rum ovoněný divokou orchidejí

Rum je silně spjatý s réunionskou historií a dnes se podává ve stovkách variací po celém ostrově. Lokální rum je lahodný sám o sobě nebo v různých exotických koktejlech, tou nejoblíbenější podobou rumu na Réunionu je ale rum ochucený skořicí, vanilkou, divokou orchidejí nebo exotickým ovocem. Ochutnejte ty nejlepší kombinace na lokálních marketech, anebo zajděte do místní destilerie, kde se kromě ochutnávky můžete také dozvědět více o pěstování cukrové třtiny a výrobě tohoto lahodného moku.

Zažijte výhledy z nádherných treků protínajících hornatou krajinu

Krajina Réunionu je tvořena výrazně hornatými scenériemi, údolími a sopečnými kalderami, mezi kterými prochází delší i kratší treky. Vydejte se prozkoumat Cilaos, Salazie nebo naší oblíbenou kalderu Mafate, která dle mnohých nabízí ty nejlepší treky z celé oblasti Indického oceánu. Překvapí vás odlehlost tohoto místa a dramatičnost okolní krajiny, strmé útesy a hluboké kaňony dodají na pocitu, že se nacházíte na konci světa.

Adrenalinový canyoning v burácejících vodopádech

Zažijte na vlastní kůži tak trochu jiný aquapark – přírodní tobogány a klouzačky vymleté řekou do skalek, obklopeni bujnou zelení. Klouzejte se, slaňujte z vysokých vodopádů, skákejte do vody z výšky několika metrů, zaplavejte si v křišťálově čisté vodě lagun – užijte si rajské přírody i adrenalinu. Na Réunionu se nachází hned několik canyoningových lokalit různých obtížností, od pohodových pro děti až po ty nejšílenější pro milovníky výzev.

Romantické západy a východy slunce na vrcholu Piton des Neiges

Výstup na třítisícovou sopku Piton des Neiges – střechu Indického oceánu – je náročným trekem, který se vám ale odmění dechberoucí podívanou: naprosto dokonalým západem a východem slunce. Vyhlídková jízda plná serpentin, atmosféra malebné vesničky Cílaos, kilometry strávené s pohorkami na nohou a přenocování na horské chatě – to všechno je součástí zážitku, který se vám zapíše hluboko do paměti.

Kolik může cesta na Réunion s námi stát?

Zážitky jsou přeci k nezaplacení... Udělejte si alespoň rámcovou představu, na kolik vás taková cesta vyjde.

Drinks,With,Blur,Beach,And,Sunset,In,Background
  • $
  • $
  • $

Nechci moc utrácet

50 000 Kč

Základní varianta, ubytování na úrovni 3*, nejlevnější letenky i z okolních letišť

  • $
  • $
  • $

Chci slušný standard

100 000 Kč

Standard náročného cestovatele, nejpohodlnější let z Prahy v economy, slušné 4* hotely

  • $
  • $
  • $

Chci to nejlepší

200 000 Kč

Letenky v businessu, nejlepší dostupné ubytování i všechny ostatní služby během cesty