Airbakers Airbakers
menu

Vilamendhoo Island Resort & Spa

227544579

Dovolenou na Vilamendhoo vám naplánujeme přesně podle vašich představ na míru.

Zavítejte do úžasného světa Vilamendhoo Island Resort & Spa, kde se vaše dovolená stává jedním velkým podmořským dobrodružstvím. Vilamendhoo je maledivský poklad ukrytý mezi tyrkysovými vodami Indického oceánu. Hotel je obklopený krásnou lagunou, unikátním korálovým útesem a dlouhými úseky bílých pláží. Najdete zde rozmanitou gastronomii a servis na vysoké úrovni, ale také širokou škálu aktivit od relaxace v lázních až po výlety a adrenalinové sporty. Ideální podmínky pro šnorchlování přímo u břehu tohoto tropického ráje vám otevřou bránu do fascinujícího světa plného života a barev. Největší šance, že se setkáte s mantami a žraloky velrybími, je právě tady. Resort je tak vyhledávaný zejména milovníky potápění, ale také páry toužícími po romantické dovolené za dostupnou cenu.

Restaurace

Součástí resortu jsou dvě hlavní restaurace, které nabízí snídaně, obědy a tématické večeře formou bufetu. Restaurace Funama slouží hostům zahradních a plážových vilek. Moderní restaurace Ahima je přístupná pouze ubytovaným ve vilách z části sloužící plnoleté klientele. Z nabídky nevynechejte vanilkové vafle s tropickým ovocem a maledivské rybí kari s rýžovou kaší.

Na ostrově se nachází také dvě à la carte restaurace. Nadvodní Asian Wok, s výhledem přímo na oceán, se specializuje na sushi a vietnamskou a thajskou kuchyni. Ostrov nemůžete opustit, pokud neochutnáte místní specialitu, japonské Teppanyaki. Restaurace Hot Rock, která se specializuje na maso a mořské plody, je gastronomickým vrcholem tohoto resortu. Stanete se šéfkuchaři a sami si připravíte jídlo na horkých lávových kamenech.

Máte-li během dne chuť na něco dobrého nebo se chcete jen osvěžit jedním z tropických koktejlů, využijte bar Bonthi, Asian Wok, Boashi nebo Sunset. Poslední jmenovaný je navíc tím nejlepším místem na ostrově, odkud můžete sledovat západ slunce.

Aktivity

Od široké nabídky sportů přes večerní zábavu až po nezapomenutelné exkurze a dobrodružství pod hladinou oceánu, ve Vilamendhoo Island Resort si vybere i ten, kdo nepřijel jen za odpočinkem. Dominantní aktivitou je, jako všude jinde na Maledivách, potápění a šnorchlování. Hlavní výhodou resortu je lehce přístupný korálový útes, který obklopuje celý ostrov a nachází se velmi blízko pláže. 

Šnorchlování je zde vhodné i pro naprosté začátečníky a děti. Zapůjčte si vybavení a ponořte se do průzračných vod plných bohatého mořského života. Setkat se můžete se žraloky, želvami, rejnoky, klauny či ploskozubci. Místní potápěčské centrum realizuje i výlety do těch nejlepších potápěčských lokalit v okolí ostrova a potápěčské kurzy všech úrovní včetně PADI. Pokud bychom měli něco doporučit, bude to rozhodně nabídka nočního potápění za svitu baterky, kdy máte jedinečnou šanci prozkoumat korálový útes i v noci.

V centru vodních sportů dokážete strávit celý den. Láká vás plavba na katamaránu, kajaku či paddleboardu nebo dokonce windsurfing? Ve Vilamendhoo se nachází také spousta dalšího sportovního vybavení včetně dvou bazénů (jeden je určen pouze pro dospělé, druhý má i dětskou část), veliké tělocvičny s výhledem do místní džungle, tenisových kurtů, volejbalového hřiště a fotbalového hřiště, kde se téměř každý týden pořádají přátelské zápasy mezi personálem a hosty.

Večer je vždy o zábavu postaráno. V barech Bonthi a Sunset na vás čekají prezentace o velkolepém mořském životě, tradiční tance, diskotéky, promítání filmů, karaoke nebo hudební koncerty. V lázních Duniye Spa si rezervujte některou z relaxačních masáží či kosmetických ošetření. Skleněné podlahy vám během procedur dopřejí výhled na podmořský život odehrávající se přímo pod vámi.

Hotel nezapomíná ani na ty nejmenší, ať už formou slevových akcí na stravování a transfer, tak zázemím v podobě dětského bazénu, hřiště, knihovny a herny. Potápěčské centrum nabízí také kurzy vhodné i pro děti.

Transfer hydroplánem

Za necelých 25 minut přistanete hydroplánem v ráji.

79526003

TOP momenty z Vilamendhoo

Pozorujte rejnoky a želvy

Oblast, ve které bude Vilamendhoo těžko konkurovat jiný resort na Maledivách, jsou podmínky pro šnorchlování na místním korálovém útesu. Čeká na vás svět plný rejnoků, žraloků a želv.

Perfektní gastro zážitek

Úžasná gastronomie, která se dokáže vyrovnat úrovni některých hotelů vyšší cenové kategorie. Teppanyaki z Asian Wok a maso připravované na horkém lávovém kameni z Hot Rock nemůžete vynechat.

Poklidný ostrov

Jde o klidný ostrov, kde je minimum dětí, takže kdo hledá absolutní klid, zde ho opravdu najde. Tomu přispívají i oddělené části pouze pro dospělou klientelu.

Ochotný personál

Na přátelský a neskutečně ochotný personál budete narážet na každém kroku. Vřelé přijetí na vás čeká již ihned po přistání na ostrově, kdy vás přivítá místní bubeník tradiční maledivskou hudbou.